Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Ostatní

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Zveme vás na turistický pochod na vrh Větrov (918 m) ke kopii rozhledny, která kdysi stála na Kralickém Sněžníku, neboli pochod na Dalimilovu rozhlednu.

Jsou připraveny 3 trasy rozděleny dle délky a náročnoti. Nejkratší (cca 12 km) je určena pro rodiče s dětmi a kočárky, které vede "jen" k rozhledně. Delší trasa (cca 20 km) účastníky zavede nejen k rozhledně, ale i na Paprsek a pro ty nejzdatnější je určena trasa (cca 25 km), která je zavede až na Ramzovou.

Přihlásit na pochod se lze elektronicky na adrese: https://forms.gle/fLNx1NiQdS48jvgt7, nebo také v kanceláři Živa, a.s. u J. Kalouse.

Sokol pochoďák 2024 m

V sobotu 9. března v 17.00 bude zahájena valná hromada naší T. J. Přijďte včas, protože program bude obzvláště bohatý. Hned na začátku uvidíte, co jste v Klášterci 34 let neviděli - naši nejmenší spolu se svými cvičitelkami nám předvedou, co si připravili na letošní všesokolský slet! Poté projdeme obvyklý program se zprávami ze všech oddílů a po večeři se můžeme těšit na besedu o cestování po Tchai-wanu. Na vlastní pěst, bez cestovky. Těšíme se na hojnou účast.

P O Z V Á N K A

Zveme Vás na výroční valnou hromadu

T. J. SOKOL Klášterec nad Orlicí

Koná se  v sobotu 9. března 2024 od 17.00 hodin  v sokolovně.

Program:    -  Zahájení

                  -  Slet v Klášterci po 34 letech –vystoupení Čmeláci a Mravenci

                  -  Zpráva o činnosti v minulém roce a dalších záměrech

                  -  Zpráva o hospodaření a zpráva kontrolní komise

                  -  Plán činnosti na nový rok a návrh rozpočtu

                   -  Zprávy vedoucích oddílů

                  -  Diskuse a ocenění

                  -  Usnesení, závěr.

A dále:   Tchaj-wan kolem dokola. Jára Cabalka a Lenka Hnátnická jen   

               s letenkou a batohem – co všechno lze stihnout za 3 týdny bez plánu?

                After party u stolu či u baru

Po roční pauze se opět vracíme s turistickým pochodem pro všechny generace. Tentokráte vyrazíme do Hrubého Jeseníku k nejvyššímu bodu v ČR - na Praděd (z vyhlídky na věži jste výš než Sněžka v Krkonoších). Pro různě zdatné turisty jsou připraveny různě dlouhé trasy, které lze individuálně upravovat dle vlastních sil. Vezměte tedy své děti a rodiče a pojeďte se Sokolem do Jeseníků.

Sokol pochoďák 2023 resize

 

Přihlášky u J. Kalouse na Živě v Klášterci nad Orlicí, nebo na tomto odkaze.

Silvestrovské pochoďáky jsou již tradicí, ale pochoďáček na 1. máje tu ještě nebyl. Letos ale bude!

        Kdo máte chuť, čas a kvalitní boty, přijďte v pondělí 1. května v 9.30 k prodejně Konzum. Odtud nám Zdeněk Šroler naplánoval trasu k Zemské bráně, ale po pravé straně řeky (při pohledu proti proudu) přes tzv „Rousova bahna“, a pak po polské straně podél hraničního Červeného potoka až k jeho pramenu. Nebude samozřejmě chybět zastávka na Čiháku a cíl Na Kašparce. Pro zájemce nebo děti bude zajištěna doprava zpět. Zamilovaným můžeme slíbit, že cestou bude i třešeň (snad).

        Co s sebou? Malou svačinu, oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí a pár korun. 

                                                            

         Tenhle víkend nás zastihla věru špatná a smutná zpráva. Dlouhá těžká nemoc byla příliš silným soupeřem pro našeho teprve 40 letého kamaráda, spoluhráče, závodníka, člena Sokola Klášterec nad Orlicí

KARLA MITVALSKÉHO

Mitvalský_Karel.jpg

          Karel byl všestranným sportovcem nadaným snad pro všechny sporty. Patřil k našim nejlepším fotbalistům v historii, uměl hokej, závodil v běhu, na běžkách, na kole, výborně uměl i triatlon, bavilo ho i lezení po builderingových stěnách. S fotbalem skončil bohužel hodně brzy, důležitější byly pracovní i rodinné povinnosti. Jakoby věděl, že nemá mnoho času, aby stihl všechno, co by si přál. I tak si ale našel čas, aby plnil funkci startéra na Běhu údolím Orlice, nezištně pomáhal při opravách na hřišti i v sokolovně, vyrobil udírnu nebo se přišel podívat na zápas.    

         Na hřišti byla instalována nástěnka s Karlovým dresem č. 3, šálou a fotkami. Můžete tam zajít a třeba zapálit svíčku.   

 Přes rok nám Karel chyběl. A ode dneška víme, že nám bude chybět navždy.  ČEST JEHO PAMÁTCE !

 

 

 

Březen by se dal nazvat nejen měsícem knihy, ale také měsícem sokolských valných hromad. Nejinak je tomu u nás v Klášterci. Tímto Tě zveme na valnou hromadu T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí v sobotu 11. března v 17.00. Program stejně jako pozvání na besedu i na večeři najdeš na přiložené pozvánce. 

Těšíme se na hojnou účast, zajímavé zprávy a příjemnou zábavu dlouho do noci.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Pozvánka - Valná Hromada 2023.pdf)Pozvánka - Valná Hromada 2023.pdf 1056 kB

Stalo se již v Klášterci tradicí, že se na Silvestra věnujeme pěší turistice. Nejinak tomu bude letos. Opět Zdeněk Šroler starší vymyslel trasy, které na poslední chvíli upraví podle aktuálního počasí. A otevřených hospod J.

         Sraz účastníků v 9.00 u kostela, vyrážíme směr Rokytnice v O. h. Malé občerstvení v Kunvaldě, v Rokytnici opožděný oběd a po něm zajištěna doprava zpět do Klášterce.  

         Co s sebou? Malou svačinu, oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí, znalost nejméně 10 vtipů a nějakou tu korunu.  

         Ať už vyrazíte na Silvestra s námi, nebo někam jinam s někým jiným anebo nikam, přejeme vám veselý zbytek roku a hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a plno osobních i sportovních úspěchů v roce 2023.

                                                                            Sokol Klášterec n. Orl.

T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí přeje všem svým členům, příznivcům a partnerům příjemné prožití vánočních svátků ve zdraví, štěstí a pohodě. A pak mnoho krásných dnů v Novém roce 2023, pevné zdraví, kupu štěstí a řadu nejen sportovních úspěchů.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (PF_2023_sokol.pdf)PF_2023_sokol.pdf 2598 kB

Po vánočním divadle a Štěpánské zábavě tu máme další sokolskou akci: Silvestrovský pochoďáček po okolí Klášterce. I letos "vůdce" Zdenda Šroler připravuje výšlap tak, abychom se co nejvíce vyrovnali s aktuálním počasím, cestou netrpěli žízní a hladem a zvesela tak vykročili vstříc Novému roku. Datum je jasný: sobota 31. 12. 2022. Ostatní, tedy čas a místo startu, trasa apod. bude ještě zpřesněno, proto sledujete tutu vývěsku anebo webovou stránku.

 

 

Díky iniciativě Lucky Plevákové máš možnost si zkusit jak se správně chodí s holemi. Aby tzv. nordic - walking přinášel kýžený efekt, je potřeba mít správný rytmus, správné pohyby, správné nastavení a držení holí, zapojení všech možných svalů atd. atd... Lucky Tě to naučí a ještě Ti půjčí hole. Ty musíš jen dorazit na první nebo i další lekci a přidat nějakou tu korunku.

Další informace na přiloženém letáku.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Nordic walking - plakát.pdf)Nordic walking - plakát 156 kB

         I letos se náš Vůdce – Zdenda Šroler – ujal úkolu vybrat a na vlastní nohy vyzkoušet trasu silvestrovského pochoďáčku. A jak to dopadlo, co vymyslel?

         Kdo má chuť a čas, může letos spolu s ním a partou dalších turistů vyrazit na Studenecké skály. Sraz účastníků na Silvestra v 9.30 u Konzumu v Klášterci, kde si můžete koupit svačinu na cestu a je odtud zajištěn odvoz do Vlčkovic. Dále už po svých: Vlčkovice – Studenecké skály shora i zdola – Studené. Zde pauzička a tekuté občerstvení od Kadeřníka Zd. Vošlajera. Dále – Celné – Mladkov (celkem cca 10 km). Zde další občerstvení v místním zařízení a možnost odvozu domů. Kdo ještě nebude mít dost, tak dále po svých Vlčkovice – Vitanov – Klášterec (cca 8 km).

Doporučení Vůdce:

- možnosti občerstvení jsou omezené, takže svačinu s sebou.

- pokud se někdo necítí na celou cca 18–19 km trasu nebo bude spěchat na silvestrovské večírky, nechť si domluví vlastní odvoz nebo bude možnost již nyní domluvené dopravy z Mladkova (odhadem kolem 14. – 15 hodiny).

- čelenkovou svítilnu, pokud půjdeš celou trasu,

- turistické hole, místy může být ledovato anebo blátivo,

- oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí. 

         Ať už vyrazíte se Zdendou nebo někam jinam s někým jiným, anebo nikam, přejeme vám veselý zbytek roku a hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, fůru úspěchů a žádný covid ani  karanténu v roce 2022.

                                                                            Sokol Klášterec n. Orl.

Sousedé ze Sokola Kunvald nás - vás všechny zvou na svůj oblíbený pochod "Mufloní stopou". Kvůli známým překážkám se letos koná v netradiční den - 5. června. Vše ostatní na přiloženém plakátě. ,

Nezapomeňte ale: o týden později náš odložený pochoďák na Kraličák. Už jste přihlášení?

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (pochod Mufloní stopou.pdf)Mufloní stopa 90 kB
Následující