Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

Ostatní

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Stalo se již v Klášterci tradicí, že se na Silvestra věnujeme pěší turistice. Nejinak tomu bude letos. Opět Zdeněk Šroler starší vymyslel trasy, které na poslední chvíli upraví podle aktuálního počasí. A otevřených hospod J.

         Sraz účastníků v 9.00 u kostela, vyrážíme směr Rokytnice v O. h. Malé občerstvení v Kunvaldě, v Rokytnici opožděný oběd a po něm zajištěna doprava zpět do Klášterce.  

         Co s sebou? Malou svačinu, oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí, znalost nejméně 10 vtipů a nějakou tu korunu.  

         Ať už vyrazíte na Silvestra s námi, nebo někam jinam s někým jiným anebo nikam, přejeme vám veselý zbytek roku a hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a plno osobních i sportovních úspěchů v roce 2023.

                                                                            Sokol Klášterec n. Orl.

T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí přeje všem svým členům, příznivcům a partnerům příjemné prožití vánočních svátků ve zdraví, štěstí a pohodě. A pak mnoho krásných dnů v Novém roce 2023, pevné zdraví, kupu štěstí a řadu nejen sportovních úspěchů.

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (PF_2023_sokol.pdf)PF_2023_sokol.pdf 2598 kB

Po vánočním divadle a Štěpánské zábavě tu máme další sokolskou akci: Silvestrovský pochoďáček po okolí Klášterce. I letos "vůdce" Zdenda Šroler připravuje výšlap tak, abychom se co nejvíce vyrovnali s aktuálním počasím, cestou netrpěli žízní a hladem a zvesela tak vykročili vstříc Novému roku. Datum je jasný: sobota 31. 12. 2022. Ostatní, tedy čas a místo startu, trasa apod. bude ještě zpřesněno, proto sledujete tutu vývěsku anebo webovou stránku.

 

 

Díky iniciativě Lucky Plevákové máš možnost si zkusit jak se správně chodí s holemi. Aby tzv. nordic - walking přinášel kýžený efekt, je potřeba mít správný rytmus, správné pohyby, správné nastavení a držení holí, zapojení všech možných svalů atd. atd... Lucky Tě to naučí a ještě Ti půjčí hole. Ty musíš jen dorazit na první nebo i další lekci a přidat nějakou tu korunku.

Další informace na přiloženém letáku.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (Nordic walking - plakát.pdf)Nordic walking - plakát 156 kB

         I letos se náš Vůdce – Zdenda Šroler – ujal úkolu vybrat a na vlastní nohy vyzkoušet trasu silvestrovského pochoďáčku. A jak to dopadlo, co vymyslel?

         Kdo má chuť a čas, může letos spolu s ním a partou dalších turistů vyrazit na Studenecké skály. Sraz účastníků na Silvestra v 9.30 u Konzumu v Klášterci, kde si můžete koupit svačinu na cestu a je odtud zajištěn odvoz do Vlčkovic. Dále už po svých: Vlčkovice – Studenecké skály shora i zdola – Studené. Zde pauzička a tekuté občerstvení od Kadeřníka Zd. Vošlajera. Dále – Celné – Mladkov (celkem cca 10 km). Zde další občerstvení v místním zařízení a možnost odvozu domů. Kdo ještě nebude mít dost, tak dále po svých Vlčkovice – Vitanov – Klášterec (cca 8 km).

Doporučení Vůdce:

- možnosti občerstvení jsou omezené, takže svačinu s sebou.

- pokud se někdo necítí na celou cca 18–19 km trasu nebo bude spěchat na silvestrovské večírky, nechť si domluví vlastní odvoz nebo bude možnost již nyní domluvené dopravy z Mladkova (odhadem kolem 14. – 15 hodiny).

- čelenkovou svítilnu, pokud půjdeš celou trasu,

- turistické hole, místy může být ledovato anebo blátivo,

- oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí. 

         Ať už vyrazíte se Zdendou nebo někam jinam s někým jiným, anebo nikam, přejeme vám veselý zbytek roku a hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, fůru úspěchů a žádný covid ani  karanténu v roce 2022.

                                                                            Sokol Klášterec n. Orl.

Sousedé ze Sokola Kunvald nás - vás všechny zvou na svůj oblíbený pochod "Mufloní stopou". Kvůli známým překážkám se letos koná v netradiční den - 5. června. Vše ostatní na přiloženém plakátě. ,

Nezapomeňte ale: o týden později náš odložený pochoďák na Kraličák. Už jste přihlášení?

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (pochod Mufloní stopou.pdf)Mufloní stopa 90 kB

turistikaVážení turisté.
Plán pochodu, jenž se posunul na sobotu 12. června 2021, je směřován do východní části pohoří Kralického Sněžníku. Start i cít pochodu je v obci Stříbrnice nedaleko Starého Města. Opět jsou připraveny dvě trasy, pro zdatné turisty s délkou 22 km a výstupem na Kralický Sněžník a kratší pro rodiče s nejmenšími nebo méně zdatné s délkou 11 km. Obě trasy je možné dle potřeby zkrátit či variabilně upravit. Trasy vedou přes restaurace (doufejmě, že již bude možní i chvilku posedět) a jednu rozhlednu.

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Download this file (1_turistika.jpg)Plakát 5565 kB

potes_nastenku_2Milí přátelé,

díky nemožnosti pořádat jakékoli akce, zápasy, utkání, cvičební lekce atd. naše nástěnka zeje prázdnotou, ale naše sportovní duše určitě ne!

Vyhlašujeme proto výzvu pro letošní jaro:

Pošli akční fotku ze své sportovní aktivity a potěš naši nástěnku ????

Sokol_pochodak_2020_new_date_2Po delším zvažování všech pro a proti s akcemi z kalendáře akcí konaných v naší nebo okolních obcí jsme se rozhodli stanovit nový termín turistického pochodu na sobotu 19.9.2020.
Všechny předchozí přihlášky jsou tímto smazány a prosím, kdo má zájem o pochod, přihlašte se znovu na tomto odkaze. Poče míst je stanoven dle kapacity autobusu, tedy 59 míst.

Sokol_-_pochok_2020_pelozenoI přes veliký zájem a obsazení všech míst jsme se po dohodě s většinou účastníků rozhodli pro nepříznivé meteorologické podmínky a předpověď přesunout termín pochoďáku na termín po prázdninách (září nebo první polovina října).
NOVÝ DATUM VČAS UPŘESNÍME!

Sokol_-_pochok_2020Pochod po hřebenech Orlických hor se přiblížil. Pro účastníky přinášíme v příloze všechny potřebné informace.
Pokud jsme na něco zapomněli nebo potřebujete podrobnější info, volejte Davida Ficnera, tel. 777 145 826.
Při pohledu do seznamu přihlášených musíme konstatovat, že autobus je již plně obsazen! Pokud byste přesto chtěli být členy výpravy, pak Vám zbývá možnost v pátek zavolat, zda se někdo neodhlásil anebo v sobotu následovat autobus svým autem.
Těšíme se na shledanou
Přílohy:
URLPopisVelikost
Access this URL (Turistický pochod)Turistický pochod 4036 kB

Co nového v Sokole?
Dlouho tady nepřibyl žádný příspěvek, a tak teď podáme hned celou řadu informací. Čtěte tedy až do konce.
Provoz sokolovny
Sokolovna je již asi 2 týdny v provozu. Svá cvičení či tréninky už rozjeli lyžaři, přidali se stolní tenisté, po nich ženský aerobic, funguje už i parkour, florbal a volejbal. Běží i power-joga ve školním fitnessku. Zanedlouho zahájí zkoušky také divadelníci, už v červnu je čeká divadelní přehlídka v Miletíně. Před sálem sokolovny je k dispozici desinfekce na ruce i na povrchy. Na WC se moc lidí nevejde a šatnu jsme zrušili. Takže nařízení dodržujeme, i kdybychom nechtěli J. Neváhejte a vyrazte do sokolovny! Spustit se také pomalu můžou společenské akce. V nejbližší době např. v sokolovně zasedne valná hromada MAS Orlicko. 
Šatna
V pěkné a opravené sokolovně se jen šatně nedostalo patřičné péče a vypadala pořád jako před 50 lety. Přestávky v provozu jsme využili k její renovaci. Momentálně je šatna vystěhovaná, staré skříňky zlikvidovány a naplno běží práce na nové podobě. Co všechno bude nové? Nechte se překvapit, až přijdete do sokolovny. Náklad? Zhruba 150.000. Kdyby chtěl nějaký sponzor přispět, budeme vděční…..   
Fotbalové hřiště
Celá jarní sezona byla zrušena. Volného času jsme využili k obnově trávníku na hřišti. Některé práce by se měly dělat každý rok, u nás při delší zimě a kratším podzimu toho času tolik není, a tak se práce odsouvají a trávník trpí. Nyní je hřiště pohnojeno, ošetřeno proti plevelům, vyčesány zbytky staré trávy a mechu, propískováno a doseto. Vše nákladem nejméně 45.000 Kč. Aby práce nepřišla vniveč, byl na omezenou dobu na hřiště zakázán vstup. Hasičům a škole děkujeme za pochopení, věříme, že i jim se bude na hustém trávníku lépe sportovat. Těžko ale chápeme, když si někdo plete hřiště s cvičištěm pro psy. A ani mu nevadí nápisy a pásky kolem hřiště.
Fotbal
Na jaře se nehraje, což chybí divákům i fotbalistům. Diváci si nemají kam zajít v neděli odpoledne, fotbalisté nabírají kila. Soutěž bude zahájena až v srpnu. Fotbalisté ale začnou trénovat už od června. Na úvod, konkrétně na sobotu 6. 6., připravujeme malý neoficiální pouťový turnaj. Zváni jsou už teď jak hráči, tak diváci. Otevřeme kiosek, utratíme nějaké peníze u houpaček a střelnice, ale hlavně si užijeme fotbalu.
Pochoďák
David Ficner navázal na svého dědu a rozhodl se znovu pořádat turistické pochody. Podrobněji viz plakát anebo text na webu o několik článků níže. Trasy jsou zajímavé, zastávky v muzeu nebo u občerstvení vybrány. Počet přihlášených kočárků již nyní přesahuje odhady a autobus už je z poloviny zaplněn. Proto dlouho neváhejte a hlaste se v kanceláři na ŽIVĚ u J. Kalouse anebo mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo rovnou na tomto odkaze: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXSe0SYDJNQ0sucQRAaUPBdh6ynm_OVwL-c0Gy8jAf3_CFHw/viewform
Rock-sport party
Pokud bude rozvolňování pokračovat, budou povoleny akce aspoň do 1000 lidí a nebude povinností mít třeba před podiem na sobě roušku, pak Rock-sport party bude. Přípravy běží, kapely jsou domluveny, fotbalový turnaj bude, doprovodný program je vymyšlen a vše zveřejníme kolem poloviny června. Jen s neckyádou nepočítáme, netroufáme si spoléhat, že bude dost vody v řece. Myslím, že co se týká hudebního obsazení, bude letošní ročník obzvlášť silný.  

Následující