21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Dvě prohry znamenají pád až na dno

Klášterci nad Orlicí se v letošní sezóně nedaří. Florbalisté v neděli 28. ledna 2018 propadli herně i výsledkově. Prohráli oba zápasy a dělí se se Sokolem Letohrad o poslední příčku tabulky. Reparát mohou složit 4. února, kdy odehrají tři utkání.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Čermáci – 0:6

Čermáci hned od začátku zápasu rozjeli pořádný kolotoč. Sokolové se pouze bránili a odráželi útoky soupeře. V první polovině zápasu se to ještě poměrně dařilo. Martin Janeček musel do poločasu lovit jen dva míčky ze své branky, což znamenalo stále hratelné skóre 0:2. Rozdíl dvou branek se dá ve florbale smazat během několika vteřin. V tomto případě se však žádný obrat nekonal. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako první. Klášteráci se urputně bránili a do útoku vyráželi jen ojediněle. Konečný stav 0:6 plně odpovídal hernímu projevu obou mužstev.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Jablonné nad Orlicí – 2:5

Klášterec tahal za kratší konec i v druhém zápase. Jako první skórovali florbalisté z Jablonného, ale vzápětí srovnal Zdeněk Kalous. Ukázkově potrestal soupeřovu chybu v rozehrávce a srovnal stav utkání na 1:1. Bohužel, za několik minut si vzali hráči Jablonného své vedení zpět. Do konce poločasu ještě dokázal srovnat Martin Bílek, který vypálil pěknou střelu z půlky hřiště. Víc branek ale už florbalisté z Klášterce nad Orlicí nepřidali. Jablonné se naopak trefilo ještě třikrát.

Sestava: Martin Janeček (G), Martin Bílek senior, Martin Bílek, Michal Vítek, Ondřej Kolda, Václav Bílek, Lukáš Honzák, Zdeněk Kalous, Jaroslav Franěk, Jakub Ševčík