21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Sezóna skončila, klášteráci na playoff nedosáhli

V základní části skončili florbalisté z Klášterce nad Orlicí na 10. pozici, takže museli o playoff bojovat v 1. předkole spolu s dalšími 4 soupeři. Pouze dva nejlepší se z této skupiny podívali do 2. předkola, ve kterém by se bojovalo o vysněné playoff. Klášterec se mezi postupující týmy nezařadil.

Za hrací den vedení OAFL zvolilo sobotu 8. 4. 2017. Klášterec se představil celkem v 5 zápasech, ale vyhrál pouze 2 a obsadil 3. místo.

Celou sezónu se Klášterec mohl pyšnit bohatou soupiskou. Na zápasy jezdili minimálně dvě pětky. Ve většině případů byli k dispozici také dva gólmani. V nejdůležitější hrací den se sešlo více faktorů a nakonec museli florbalisté dohrávat téměř bez střídání.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Sokol Letohrad 4:0

Do branky se postavil Martin Janeček, takže Jan Králík mohl doplnit hráče v poli. Díky tomu měl Klášterec nad Orlicí k dispozici celé dvě pětky, což je ideální stav. V utkání byli florbalisté z Klášterce lepší a soupeře nepouštěli do žádných větších akcí. Po zásluze pohodlně zvítězili 4:0.

Firesport team x Sokol Klášterec nad Orlicí 0:2

I v tomto zápase čítala Klášterecká soupiska 10 hráčů v poli. Do branky se opět postavil Martin Janeček, který ukázal, že má před sebou slibnou budoucnost. V utkání s Firesportem se zapotil více než v zápase se Sokolem Letohrad a musel předvést i několik slušných zákroků.

Florbalisté Klášterce vstřelili gól jako první a tím znejistili soupeře. Kluci z Firesportu mohli srovnat krok v nabídnuté přesilovce. Modrožlutí však celou situaci zvládli a dvě minuty oslabení odehráli poměrně v klidu. Krátce potom, co se z trestné lavice vrátil Kryštof Plevák, tak dal o sobě vědět. U mantinelu vybojoval míček a šikovně se dostal do úniku. Nemýlil se a zvýšil vedení na 2:0 z pohledu Klášterce. Do soupeřovi branky padl i třetí gól, který nakonec rozhodčí neuznal, protože udělal chybu a při střele stínil špatným postavením brankáři.

Klášterečtí florbalisté nepřipustili žádné drama. Soupeře nepustili k žádné větší akci a připsali si do tabulky další tři body.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Červená Voda 1:5

Před třetím utkáním byla dlouhá třízápasová pauza, během které tým Klášterce opustil Michal Vítek, protože měl rodinné povinnosti.

Zápas se přesto v prvním poločase vyvíjel slibně. Tomáš Vlk si obešel tři hráče a následně poslal svou střelou Klášterec do vedení 1:0, které vydrželo celý poločas. V druhé půlce už stříleli góly pouze soupeři z Červené vody. Byli rychlejší a dravější. Navíc nejdříve schytal bolestivou ránu míčkem do choulostivých míst Filip Brůna a následně si přivodil zranění kotníku další obránce - Martin Skalický.

V tom okamžiku se projevil nedostatek hráčů a hráči Červené vody tohoto okamžiku dokázali využít.

FCB Blackburn Rybná nad Zdobnicí x Sokol Klášterec nad Orlicí 5:4

Kdo zápas mezi Rybnou a Kláštercem viděl, ten asi moc nechápal. Klášterečtí hráči se ujali vedení 1:0 a soupeře znatelně přehrával. Během minuty bylo vše úplně jinak. 3 střely, 3 šťastné góly. Florbalisté z Rybné nad Zdobnicí rázem pohodlně vedli.

Do posledního hvizdu ještě zbývalo dostatek času, takže klášteráci mohli zabojovat o lepší výsledek. A chvíli se to dařilo. Postupně srovnali na 3:3, ale krátce poté opět udeřili soupeři z Rybné. Ale ani to nebyl konec. Sokol Klášterec nad Orlicí srovnal na 4:4 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas rozhodnou až nájezdy.

V posledních sekundách se však ukázalo, že Rybná nad Zdobnicí v tento den měla pořádný kus onoho pověstného štěstíčka, které se tolikrát vyhýbalo Hadamczikovi. Florbalisté z Rybné vstřelili gól z každé šance. Asi půl minuty před koncem opět skórovali. A na tento gól už Klášterec nad Orlicí nedokázal zareágovat.

Sokol Klášterec nad Orlicí x FBC Letohrad 0:2

Už se hrálo pouze o umístění, takže Martin Skalický nemusel pokoušet zdraví a zůstal pouze na tribuně. Filip Brůna měl také drobné šrámy a svalové problémy, proto si hru v obraně vyzkoušel Jakub Ševčík, pro kterého to byla premiéra. Obvykle nastupuje v útoku. Sice bylo vidět, že hraje v obraně poprvé, ale určitě nezklamal.

Zápas rozhodli dva góly v úvodu zápasu. Trochu pomalejší rozjezd a možná i ztracená motivace rozhodly zápas. Bylo vidět, že klášterečtí fotbalisté už toho měli po fyzické stránce dost, přesto se ještě v druhém poločase pokusili se skórem něco udělat. Několik šancí ke snížení bylo, ale všechny naděje vždy sebral mohutný letohradský gólman.

Sestava: Martin Janeček (G), Michal Vítek, Ondřej Kolda, Filip Brůna, Martin Skalický, Tomáš Vlk, Lukáš Honzák, Jakub Vlk, Jan Králík, Jakub Ševčík, Kryštof Plevák

Co bude dál?

Orlická amatérská florbalová liga sice pro tým z Klášterce nad Orlicí skončila, ale už 13. května se florbalisté vydají do Libchav, kde sehrají jednodenní turnaj. Mezi sebou se utká 8 družstev. Tradičně zde o poháry bojují velice kvalitní týmy ze širokého okolí. V minulosti už klášteráci obsadili 3. místo a dovezli si domů krásný pohár. O tom, jak se jim bude dařit se opět dočtete na sokolských stránkách.