Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

I vesnice může bojovat s čelem tabulky

V sobotu 26.1. se v rámci OAFL odehrál další florbalový turnaj v Dolní Dobrouči, kde Sokol Klášterec nad Orlicí bojoval v pěti zápasech. Bojoval ve vyrovnaných utkáních se špičkou ligy, ale nedokázal vyhrát více než dvě utkání. Střelecká impotence pokračuje.

Turnaj začal duelem mezi Sokolem Klášterec a Letohradem A. Letohrad A se vyhříval na prvním místě ligy, ale Klášterec hrál s vědomím, že už Letohrad dokázal porazit. Celý zápas určovali obraz hry klášterečtí, ale nedokázali prostřelit obranu a gólmana. Naopak Letohrad dokázal využít minimum šancí a vstřelit gól. Před koncem zápasu Klášterec odvolal gólmana a zkoušel hru v šesti, ale několik sekund před koncem dostali branku a utkání skončilo 2:0 pro tým z Letohradu.

Další utkání Klášterce bylo proti týmu Fbc Chrast, který byl před turnajem na druhém místě v tabulce.  Od úvodního hvizdu bylo vidět nasazení Klášterce. Útočníci se sice moc neprosazovali střelecky, ale velmi dobře se vraceli a pomáhali obrancům. Právě obránci rozhodli tento zápas. Ještě v první půlce byl Martin Bílek faulován a hned po několika sekundách právě on vstřelil první gól utkání. V druhé polovině sice Chrast srovnal na 1:1, ale Klášterec pokračoval v dobré hře a střelou od půlky se prosadil druhý obránce Ondřej Kolda. Stav 2:1 pro tým z Klášterce vydržel až do konce utkání.

Následovalo utkání s posledním týmem tabulky, Sokolem Letohrad. Utkání nebylo jednoduché, ale tým Klášterce i přes lehké zaváhání vyhrál 3:1.

Souboj s Mistrovicemi, které byly předposlední, tým Klášterce značně podcenil. S vědomím, že to bude lehký zápas nelze vyhrávat. Úvodní gól vstřelil Tomáš Mlynář, ale poté Mistrovice zabraly a zaskočily Klášterec. Byl to jediný zápas turnaje, kdy dostával soupeř hodně prostoru ke střele. V posledních minutách, kdy byl stav už 3:1 pro Mistrovice, se snažil Klášterec o vyrovnání, ale vysunutí obránců udělalo prostor pro break Mistrovic a ty potvrdily vítězství čtvrtým gólem.

Do posledního zápasu bohužel nezasáhl Adam Kalous, který si poranil kotník. Byl to zápas proti nejproduktivnějšímu týmu ligy, Lanškrounu. Hráči Klášterce se zamysleli po prohře s Mistrovicemi a pokoušeli se o menší zázrak. Už v prvních minutách poločasu se dokázal prosadit Václav Bílek a poslal Klášterec nad Orlicí do nečekaného vedení.  V první půlce se snažil Lanškroun vyrovnat, měl i několik šancí, ale nervozita jim nedovolila vstřelit gól. V druhém poločase pokračovala vyrovnaná hra, ale Klášterec dokázal jen dvakrát zazvonit o brankovou konstrukci. Lanškroun svou vytrvalostí a i díky troše štěstí dokázal vyrovnat a těsně před koncem dokonce zápas otočit. Po výborném výkonu Klášterec prohrál 2:1, ale ukázal, že dokáže potrápit i nejlepší týmy.

V tomto turnaji tým Sokol Klášterec nad Orlicí měl k dispozici dva gólmany, kteří se v brance prostřídali a ukázali, že jsou oba velmi dobří, ale hráčů do pole bylo méně než obvyklé dvě pětky. Přesto tým ukázal, že má sílu a charakter, ale musí bojovat jako celek. Bohužel se stále nedaří výraznějším způsobem prosadit našim střelcům.

brakáři - (Bílek Jaroslav, Králík Jan)
obrana - (Kolda Ondřej, Kalous Jakub, Bílek Martin)
útok - (Mlynář Tomáš, Franěk Jaroslav, Bílek Václav, Faltus Jakub, Kalous Adam, Plevák Kryštof)