logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Jak to šlo bez "předsedy"?

Pochvala Tomáši Mlynářovi, ač po noční tak nás u kostela počastoval pozdravem, předal nám dresy, jeho notýsek, avšak bez jeho originální svítící propisky, kterou získal na turnaji v Libchavách. Popřál mnoho zdaru a šel spát po noční šichtě.

Rozlosováno to bylo velice špatně: ve 3. turnaji OAFL nás čekal úvodní zápas i ten závěrečný.

Dolní Dobrouč:

Myslím, že velmi brzy po zahájení jsme obdrželi branku, od velice šikovného hráče protihráčů. Trefil to nádherně do protější pravé tyčky a míček se octl za mými zády. Ještě pár střel, ale nic tak závažného, co by vedlo k dalšímu vytahování balónku z mé brány, nebylo. Celou hru jsme perfektně napadali a troufám si říci, že i přehrávali tým z Dobrouče. Jenže pak je tu, věc co nás sráží k zemi, útočníci ne a ne se prosadit. Šance byli, ale velká část střel šla mimo a když už se povedlo zacílit na branku, stál v cestě pro změnu gólman. V druhé půli se dokázal prosadit Martin. Z naší strany je to také bylo vše a zápas končil remízou 1:1.

Lanškroun:

Před tímto zápasem se byl jeden z našich nejmenovaných hráčů objímat se záchodovou mísou, čekali jsme tedy jeho zlepšený výkon. Ano běhal více a v tomto zápase ještě neskóroval. Začali jsme ve stejném duchu, jako jsme ukončili minulí zápas, soupeře tlačili, avšak branku netrefovali. Pak nám soupeř hodil pomocnou rukavici v podobě trestného střílení (míček směřoval za brankovou čáru, hráč z pole hrál v malém brankovišti, pro zatím odvrátil hrozbu gólu). K nájezdu se postavil Adam, koukám od své svatyně a říkám si, jejda to nemůže dát, nemá tam tolik místa, jako když tam jsem já, ten gólman je dvakrát takový. Nečekaně Adam udělal to, co zkouší i proti mně a dává gól. Vedeme! Hra plynula dále, my tlačili a dostali se k další šancím. Lanškroun však udeřil, z ničeho nic. Srovnáno 1:1. Před jejich brankou další frmol, ano nájezd už se chystá tentokráte ukázat své dovednosti v této disciplíně Martin, jenže rozhodčí se rozhodli v náš neprospěch. Škoda měl to být další nájezd, ano i rozhodčí jsou lidé (chápu je, páč Lanškounští by se na ně dívali nevraživě, kdyby proti nim odpískali již druhý nájezd, i když v podstatě oprávněný). Opět remíza 1:1.

Rudoltice:

Do první velké šance se dostal právě soupeř, C Franěkovi padá míček na hlavu a je vyloučen. Rozehrává se z místa prohřešku, nahrávka střela a míček mi prolétá těsně nad rukou. Ani se nestihl posadit na trestnou lavici. Hráli jsme však dál a naskytla se obdobná situace na druhé straně, rozehrává Kuba H. nalívá Fraňkovi, ten se nemýlí, pravý horní růžek (z pohledu střelce). Nádherná křížná střela Míry tyč, tyč a ven z branky, gólman neměl ponětí. Tomáš se též skoro radoval z gólu. Jenže nedáš, dostaneš, po dobrých zákrocích jsem opět pustil gól. Žene se na mě další útočník, Ondra však zasahuje, nedobrovolně ztrácí hokejku, a když se nic nepíská tak odkopává míček ze hříště 2 minuty na trestné lavici čekají. Po následném závaru mě Míra pomáhá v brankovišti, toto bylo posouzeno v náš neprospěch, čeká mě tedy nájezd. Čekal jsem, že pošlou někoho, kdo se bude prezentovat pěkně provedeným nájezdem, avšak nedočkal, dojel ke mně tak daleko, abych po něm nemohl vyskočit a vystřelil, neměl na to, aby ukázal nějakou fintu. Pak jsme otevřeli více hru a z toho pramenili šance soupeřů, dostávali se do přečíslení, měli šance, avšak některé zahodili, některé jsem vyčapal. Z jednoho jsem však dostal ještě jeden gól. V závěru tlačíme a už to necháváme otevřené, vyhazují míček za ním se řítí dva hráči soupeři, vybíhám z branky a naštěstí se nohou trefuji a hrozba je zažehnána. Zápas skončil 1:4. Myslím, že nebyli lepší, zlomový pro nás byl 2 inkasovaný gól.

Mistrovice:

Co říci k tomuto zápasu? Vím jen, že jsme zápas ještě 6 minut před koncem vedli 4:1, góly dávali 2xTomáš, Adam a náš náhradní captain. Někde mezi těmi góly vidím černo, viděl jsem jen nohu protihráče a pak černo, byla to teda šlupka. Zápas jsme však ztratili a dovedli ho pouze k remíze 4:4.

Všichni co jeli, předvedli vynikající výkon. Tedy až na tu horší koncovku.

Bílek Jaroslav – Bílek Martin, Hůlka Jakub, Kolda Ondřej, Holub Jindřich - Bartoš Tomáš, Kalous Adam, Miroslav Křen (minulý turnaj nemohl absolvovat - pracovní úraz - pořezaný prst), pro tento turnaj Franěk Jaroslav C a nová tvář Bříza Jakub snad jsem ve výčtu hráčů někoho neopomněl, snad jen poznamenám, že předseda nebyl (pracovní povinnosti)

Poznámka : k poslednímu zápasu, napsal jsem to velice stručně, moc si toho nevybavuji.