Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Orlická amatérská florbalová liga 2015/2016 - 1. kolo

Dne 7.11.2015 začal nový ročník Orlické amatérské florbalové ligy (OAFL). Do této soutěže se přihlásilo 12 týmů, mezi nimi i TJ Sokol Klášterec nad Orlicí. A právě ten se v prvním kole utkal s dvěma finalisty minulého ročníku, s týmy Dynamo Zhytomyr a mphc Králíky. Jak se dařilo? ......

Dynamo Zhytomyr - Sokol Klášterec 5:1 (3:0)

Od prvních minut bylo jasné, kdo je v tomto utkání pánem. Soupeř měl možnost hrát v prvním poločase dvojnásobnou přesilovku a dokázal ji využít, i když pouze jednou. Po skončení klasické přesilovky pak vsítil další dva rychlé góly a bylo hotovo. Klášterec si moc šancí nevytvořil. Ve druhém poločase dostal také možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale jeho šance, které si v ní vytvořil, končily mimo branku, nebo je pochytal gólman soupeře. Následně se uplatnilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a Zhytomyr navýšil náskok o další dvě branky. Klášterec pak jen kosmeticky upravil skóre na konečných 1:5 z jeho pohledu.

MPHC Králíky - Sokol Klášterec 5:0 (2:0)

V tomto utkání jasně úřadoval druhý finalista minulého ročníku. Bleskurychle se ujal vedení a ještě v průběhu prvního poločasu vstřelil druhý gól. Klášterec si několik šancí vytvořil, bylo jich ale hodně málo a navíc je nedokázal proměnit. Na konci poločasu měl možnost provádět trestné střílení, ale opět ztroskotal na gólmanovi, který střelu vytěsnil mimo branku. Následnou přesilovku, kterou si přenesl do druhého poločasu, nedokázal využít. Králíky pak pohodlně navýšily svůj náskok na pět branek.

V příštím kole, které se hraje 14.11.2015, se Sokol Klášterec utká s týmy Jablonné nad Orlicí a Firesport team (tento tým je v OAFL nováčkem).