logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Poslední tažení

Klášterec nad Orlicí odehrál v neděli 3.3. svůj poslední letošní turnaj v rámci OAFL. Tým byl v bodovém kontaktu s týmy před sebou, ale bohužel se mu nedařilo a tabulkou vzhůru nepostoupil. Vybojoval pouze jednu výhru a turnaj dohrál po serii zranění s vypětím sil.

První zápas odehrál Klášterec s Dinamem Žitomír. Tento zápas byl velice důležitý, protože pokud chtěl Klášterec nad Orlicí pomýšlet na postup tabulkou, musel by Žitomír porazit. Zápas začal z pohledu Klášterce slibně. První gól vstřelil Adam Kalous, který využil nabídnuté standardní situace. Žitomír však nezačal hrát pod tlakem, naopak si tlak vytvořil. V krátkém čase měl několik šancí, z kterých nejdříve dvakrát trefil brankovou konstrukci, ale o chvíli později už šanci využil a srovnal. Tlak pokračoval a následovala i druhá branka Žitomíru. Klášterci už nezbývalo nic jiného, než zkusit otevřít obranu a pokusit se o srovnání. Tento úmysl se nepodařil a otevřenou obranu prostřelil útočník Žitomíru a stanovil konečné skóre na 1:3.

Představení Klášterce nad Orlicí s Letohradem B jasně ovládl Letohrad. Letohrad posílen o několik hráčů byl častěji u míčku. Když Klášterec nad Orlicí nedokázal vstřelit gól, tak se iniciativy chopil Letohrad a sebevědomému Klášterci uštědřil lekci. Postupně nastřílel Klášterci 4 góly a tím poprvé porazil Klášterec nad Orlicí a to hned vysokou výhrou 4:0.

Ve třetím zápase se Klášterec utkal s týmem z Libchav. Utkání začalo, jako obvykle s tímto týmem, ve vypjaté atmosféře. Klášterec také přitvrdil hru a v úvodu se dokázal dostat do vedení. Postupně přibývalo zraněných na Klášterecké lavičce a kádr se začal zůžovat. Libchavi dokázali hru otočit a po chybách Klášterce se dostali až do dvougolového vedení. Klášterec, ale nepolevil a dokázal vždy snížit na jednogólový náskok Libchav. Ještě v posledních sekundách zápasu za stavu 4:3 pro Libchavi měl Klášterec šanci srovnat ze standardní situace, ale tuto nabídku nevyužil.

Poslední klášterecké utkání v letošním ročníku OAFL bylo s týmem FBC Mistrovice. Po turnajích, kdy se Klášterci zranění vyhýbala, se s nima nyní roztrhl pytel. Klášterec musel utkání odehrát téměr bez střídání. Ale i přes tuto nepříjemnost dokázal Klášterec otevřít skóre a ujmout se vedení 1:0. Mistrovice sice srovnaly, ale Klášterec zanedlouho odpověděl. S vypětím sil hráčí Klášterce nad Orlicí tuto těsnou výhru udrželi až do konce. Aspon poslední výhrou si zpravili reputaci.

Ještě se bude dohrávat jeden turnaj OAFL, ale ten by už neměl ovlivnit pozici Klášterce nad Orlicí. V letošním ročníku bojovalo 14 celků a tým z Klášterce nad Orlicí pravdepodobně obsadí 9. pozici.