22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Přebor ČOS ve florbale

Přebor ČOS ve florbale – Pardubice 22. květen 2010

Po dvou letech se naši starší žáci zúčastnili přeboru ČOS ve florbale. Předloňský výkon v Chlumci nad Cidlinou nebyl nijak ohromující, ale díky poctivému tréninku se daly letos očekávat lepší výsledky. Celkem se do přeboru přihlásilo 19 týmů z celé republiky. Klášterec byl pozván do regionálního kola v Pardubicích na sobotu 22. května. Zde bylo 8 týmů rozděleno do 2 skupin a hrálo se o postup do celorepublikového finále.
Hned v prvním zápase proti Novému Městu nad Metují začali kluci výborně – v 11. minutě využil David Koukol přesilové hry a vstřelil gól. V 15. minutě však bylo vyrovnáno.  Ve zbývajících 5 minutách se přes řadu šancí již bohužel nepodařilo dostat do vedení.

Jako další soupeř nám byl losem přidělen tým z Pardubic. Zde se jasně projevil vliv velikosti členských základen jednotlivých družstev. Za Klášterec hráli kluci od 6. po 9. třídu, soupeři z velkých měst byli v převážné většině z posledních ročníků základní školy. Ač se v brance Kuba Faltus velmi snažil a zabránil řadě tutovek, konečné skóre bylo 5:0 v náš neprospěch.

Stále ještě žila naděje na postup ze skupiny. Proti Frýdlantu nad Ostravicí nastoupili naši velmi namotivováni s vidinou vyrovnané hry. Realita však byla zcela jiná a nakonec jsme mohli být rádi, že  8 inkasovaných gólů je konečný počet.

Náš poslední  zápas toho dne měl rozhodnout, kdo skončí na posledním, 8. místě. Tak „populární“ pozici nechtěl obsadit ani Klášterec, ani Letohrad. Už v 6. minutě jsme ale prohrávali 0:2 a vypadalo to na smutnou cestu domů. Pak ale přišly rychle po sobě góly Vaška Bílka a Kuby Břízy. Únava po řadě zápasů se začala projevovat, ale našim klukům zbylo evidentně více sil a tak se celou druhou půli zápasu hrálo u branky soupeře. V 16. minutě po řadě šancí konečně vstřelil další gól Kuba Bříza a nálada všech se velmi zvedla.

Žáci předvedli na turnaji velmi slušný výkon. Do zápasů dali maximum, dobře se orientovali ve hře na velkém hřišti 20x40 metrů. Pokud se budou jejich výkony nadále turnaj od turnaje zlepšovat, můžeme příští rok věřit v opět o něco lepší umístění.

Hráči: Bílek Václav, Bílek Martin, Bříza Jakub, Budina Pavel, Faltus Jakub, Fišer Lukáš, Kalous Filip, Kodytek Josef, Koukol David, Králík Jan, Krčmář Lukáš, Plevák Kryštof, Říha František.