21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Běh údolím Orlice 2022

Máme za sebou 34. Běh údolím Orlice. Vyšel nad očekávání dobře. Počasí mnohem lepší než předpověď, počet závodníků větší než očekávání, seriál Iscarex oproti loňským zprávám pokračuje, sportovní hodnota tradičně velmi dobrá. Jen tratě byly po deštích těžké, kluzká tráva, bahnité úseky, ani stavba kanalizace se tratím úplně nevyhnula.

Ale popořádku. Podle předpovědi mělo být vlhko a postupně začít pršet, ve skutečnosti pršelo večer a noc před závodem, během závodu bylo čím dál lépe, tepleji, bezvětří a na vyhlašování vítězů se dívalo i sluníčko. Zvěsti z jiných závodů mluvily o nižších počtech závodníků, hlavně proto, že žactvo se díky covidu přestalo věnovat sportu. To se nepotvrdilo, účast byla vyšší než v minulých dvou letech, celkem 220 závodníků. Tratě byly opravdu po deštích těžké, hlavně seběhy z kopců dolů byly nebezpečné, což vyústilo v diskusi, zda tratě pro nejstarší ročníky nezkrátit a opět přišly návrhy na návrat tratí na Horní konec. Ani po více než 15 letech se na tamní hezké tratě nezapomíná.

Po loňské vynechávce se letos na naše tratě vrátili mladí závodníci z Fenixu Jeseník a sokolské Atletiky Žamberk. I mezi dospělými jsme viděli řadu známých tváří, kteří několik let dávali přednost půlmaratonu v Hradci. O to více těší, že se v této konkurenci neztratili naši borci ze Sokola Klášterec. Svěřenci trenéra Zdenka Kristejna vybojovali hned 4 medaile, Bára Krejsová a Adam Friml bronzové a Tadeáš Vašina s Jirkou Kristejnem zlaté. Gratulujeme!

Zajímavé bylo, že vítězové ve většině kategorií doběhli se značným náskokem, ale o druhé místo byl zpravidla boj až do cílové rovinky. U žen se opět potvrdilo, že nezáleží na mládí ale na zkušenostech a nejrychlejší časy zaběhly vesměs závodnice nad 40 let. Vítězkou se stala Kateřina Pirklová, která údajně začala běhat až v 39 letech! V mužích byli naopak nejrychlejší ti nejmladší, celkovým vítězem se stal Filip Záveský z Iscarex Č. Třebová, účastník mistrovství ČR a dříve i Mistrovství Evropy a světa v bězích do vrchu. Na podrobné výsledky se podívejte v příloze.

A ještě ztráty a nálezy: v areálu závodu zůstaly čelenky, bunda apod. Majitelé, hlaste se na tel. 721 955 026.

Díky všem závodníkům za účast, pořadatelům za odvednou práci a první říjnovou neděli 2023 na shledanou.