logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Běh údolím Orlice - výsledky

Závod Běh údolím Orlice dospěl do Kristových let. Ano, již 33 ročníků máme za sebou. Ten letošní byl, stejně jako loni, poznamenán covidem-19, když závodu se mohli účastnit pouze závodníci testovaní nebo očkovaní anebo ti, kteří to nedávno prodělali. A také "konkurence" závodů přeložených z jara na podzimní víkendy nám zřejmě ubrala z obvyklého počtu závodníků v žákovských kategoriích. A možná také nachlazení a podobné neduhy, které mimo jiné v posledních dnech před závodem silně promluvili do řad pořadatelů.

Pro závodníky přinesl letošek opět novinku, tedy spíše několik novinek. Rozšířená nabídka občerstvení, a to nejen pro nejmladší kategorie, ale pro všechny. Kelímek vody po zahájení druhého resp. třetího kola dospělých. Upomínkové skleněné plakety pro nejrychlejší muže a ženy. Nové diplomy z dílny designerky Ivety Obermajerové.

A vlastní závody? Jak to bývá, v některých kategoriích bylo záhy jasno a vítězové proběhli cílem s velkým náskokem, v jiných se bojovalo do posledního metru. Mě osobně nejvíc zaujalo např. ztracené vítězství Eriky Hanušové těsně před cílem v závodě minižáčků, vynikající výkon Lukáše Kristejna v kategorií mužů a stejně tak výborné ženské výkony Michaely Stránské a nestárnoucích závodnic Anny Krátké a zejména Jany Matyášové, která nedávno obsadila 2. místo na mistrovství světa veteránů a u nás předvedla, že i z kategorie "ženy D" lze porazit mimo dvou výjimek všechny ženy třebas i o 30 let mladší. Klášterecké fandy pak potěšily 4 místa na stupních vítězů, z toho 2 nejvyšší, domácích závodníků.

Díky všem závodníkům a trenérům za účast a těšíme se na hojnou účast v příštím roce.