logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Badminton, STAR, pohádka, kotel – jak se to rýmuje?

Skončila fotbalová sezona, ale tím rozhodně nepolevila činnost Sokola. Co se připravuje, co je v plánu na nejbližší období?

V sokolovně máme skoro vyprodáno. Badminton v pondělí večer se ujal natolik, že se začal hrát i ve středu. Jenže bude se muset přesunout na jiný večer, nejspíš na úterý. Dva badmintonové večery umožní zahrát si tuto krásnou hru, které svými rozměry vyhovuje i naše sokolovna, více zájemcům. A příjde-li vás více, nic se neděje, na jeviště se postaví stůl na stolní tenis.

Středeční večer si zarezervovala ke svým zkouškám znovuobnovená skupina STAR. Je to už neuvěřitelných 11 let, kdy na Štěpánské zábavě tato big-beatová kapela předvedla ve tříhodinovém bloku své umění, s kterým patřila mezi nejslavnější kapely na okrese v letech 1966-73. Páni bigbíťáci hodlají připravit program na celou zábavu. Od půlky ledna však budou muset začít o něco později, až po treninku fotbalistů.

sobotu v podvečer hrají v sokolovně florbalisté. Ovšem zatím se mockrát nesešli. Dvě soboty odehráli na turnajích v Libchavách a v Dobrouči, dvakrát bylo zadáno pro fotbalovou a motorkářskou zábavu, jednou se konala pohřební hostina. Teď by jim až do vánoc nic bránit nemělo. Až 18.12. dostane přednost volejbalový turnaj.

Na vánoce se chystá další novinka. Připravuje ji náš divadelní soubor Ledříček, který na 25.12. připravuje inscenaci pohádky pro děti. A na leden chystá premiéru pro dospělé, hrát se bude Moliere. Konkrétní tituly jsou zatím „tajné“, seznámí vás s nimi sám principál v jiném příspěvku.

Kromě sportovních a kulturních aktivit jsou připraveny i stavebně-technické věci. Ve čtvrtek 25.11. bude zahájena výměna kotle za nový, s elektronickým řízením vytápění. Bohužel to bude znamenat několik dnů chladna. A snad se co nejdříve podaří vyměnit i nejpoškozenější parkety na sále.

Co se chystá po Novém roce: Tradičně s první akcí se hlasí hasiči a 15.ledna se bude konat jejich výročka a Hasičský ples. Následovat bude divadlo, 30. ledna rybářská výročka, 7. února Rodičovský ples, pak se k nám na 2 víkendy nastěhují turisté a 7. března proběhne výročka Sokola a Sokolský ples.