logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Neckyáda 2011

V krásném nedělním odpoledni se konal 2. ročník obnovené Klášterecké neckyády. Původně se mělo jet o měsíc dříve, ale velký průtok notně špinavé vody po několikadenních deštích konání znemožnil. Litovat však nebylo třeba, vody v řece bylo i nyní dost a odvážní plavci a lodivodi se mohli popasovat s poměrně rychlou a hlubokou vodou.
Článek v Orlickém deníku zde.

Na startu u sokolovny se sešlo 10 posádek a čekalo je asi 600 metrů po proudu k fotbalovému hřišti. Zhruba 400 diváků podél trati vidělo roztodivná plavidla. Po řece plula „Postel splněných přání“, tu však posádka nikomu nepůjčila. Letělo tu „UFO“, „Beach boy“ zkoušel sjet peřeje na windsurfingovém prkně. V podání nejmladších účastníků jsme viděli „Plaváčka z Pastvin“ v klasických neckách, „Death killers“ a „Indiánskou osadu Apačů“. Naopak nejstarší účastník předvedl „WC stewardku“ plující na záchodové míse. Zkušeně se vyhnul všem kamenům a v cíli nabídl použití WC zdarma. Pak přišli zástupci zimních sportů, když se na řeku vydal hokejista z Hockey clubu Sokola Klášterec v kompletní hokejové výstroji a pak „Lyžaři od Horního toku“, kteří namazali modrým skivem a celou trať odjeli na běžkách. Po nich jsme se střihem přenesli do horkého léta, když konvoj plavidel uzavřela „Dovolená v Mexiku“. Posádka tohoto plavidla předvedla typické dovolenkové poměry, když chudák manžel musel neustále pečovat o svou rozmarnou ženu Seznam posádek:
1. Postel splněných přání - Zdenek a Zdenek Kalousovi
2. Pastvinský Plaváček - Karolína Tomášková
3. Létající talíř - UFO - Patrik Michalička
4. Beach boy - Tomáš Honzák
5. Death Killers - Tomáš Doleček a Ondra Jadrníček, Lukavice
6. Indiánska osada Apačů - Péťa a Pája Kaláškovi
7. WC stewardka - Antonín Mlynář
8. Hockey club Sokol Klášterec - Pepa Rous
9. Lyžaři z Horního toku - Dan Šroler a Bára Jurčanová
10. Dovolená v Mexiku - Míra Jirčík a Eva Hemalová.

Pořadatelé ze Sokola Klášterec děkují všem, kteří investovali svůj čas a um k postavení plavidla a těší se, že na dalším ročníku uvidí ještě více lodí, člunů, necek a jiných plavidel. Poděkování patří i Davidu Ficnerovi, na jehož webu www.ficner.eu najdete fotografie z této vydařené akce.