logo sokol

Nejbližší plánované akce

Silvestrovský vejšlap

I letos se náš Vůdce – Zdenda Šroler – ujal úkolu vybrat a na vlastní nohy vyzkoušet trasu silvestrovského pochoďáčku. A jak to dopadlo, co vymyslel?

Kdo má chuť a čas, může letos spolu s ním a partou dalších turistů vyrazit na Studenecké skály. Sraz účastníků na Silvestra v 9.30 u Konzumu v Klášterci, kde si můžete koupit svačinu na cestu a je odtud zajištěn odvoz do Vlčkovic. Dále už po svých: Vlčkovice – Studenecké skály shora i zdola – Studené. Zde pauzička a tekuté občerstvení od Kadeřníka Zd. Vošlajera. Dále – Celné – Mladkov (celkem cca 10 km). Zde další občerstvení v místním zařízení a možnost odvozu domů. Kdo ještě nebude mít dost, tak dále po svých Vlčkovice – Vitanov – Klášterec (cca 8 km).

Doporučení Vůdce:

- možnosti občerstvení jsou omezené, takže svačinu s sebou.

- pokud se někdo necítí na celou cca 18–19 km trasu nebo bude spěchat na silvestrovské večírky, nechť si domluví vlastní odvoz nebo bude možnost již nyní domluvené dopravy z Mladkova (odhadem kolem 14. – 15 hodiny).

- čelenkovou svítilnu, pokud půjdeš celou trasu,

- turistické hole, místy může být ledovato anebo blátivo,

- oblečení a obutí dle nejaktuálnější předpovědi počasí.

Ať už vyrazíte se Zdendou nebo někam jinam s někým jiným, anebo nikam, přejeme vám veselý zbytek roku a hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, fůru úspěchů a žádný covid ani  karanténu v roce 2022.

Sokol Klášterec n. Orl.