Zábavy, plesy

logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Připravuje se letní ROCK-Sport Párty KLÁŠTEREC

rock_sportPARTY_ctverecBlbou náladu z nekončící zimy možná pomůže zlepšit vzpomínka na loňskou letní „akcičku“ na hřišti. Slavili jsme 10 let fotbalového oddílu a kromě tří poločasů fotbalu s Kunvaldem jsme si pochutnávali na míchaných nápojích a mexické kuchyni a především si užili muziky v podání Sedmikrásek, Stresoru a Tří sester Banditos. Ti k mexické atmosféře přispěli nejen svými sombréry a kostýmy, ale i touto překvapivou informací:
Hráli jsme v Klášterci nad Orlicí. Málo kdo ví, že Klášterec nad Orlicí, městečko v téměř na hranici s Moravou, výspa východních Čech je známé tím, že zde před nějakým dvěma sty lety, zapustili své kořeny mexičtí přistěhovalci. Ti, vyhnáni válkou habsburské kolonie a místních revolucionářů, vzali sakos-pakos (saky-paky) a přistáli právě v této nenápadné obci. Jejich komunita se díky místní pálenici, špatné elektrifikaci a tomu, že většinu mužů povolal císař k boji s Napoleonem, značně rozrostla. I nás, lehkou kavalérii ve třech vozech přivítali Pedro, Juan, Carlos, Maria a další  podle starých mexických zvyků. Tequillou a načos. Jen místní podivín Jirka stál opodál, protože neměl ani mexické předky ani sombréro. Jak nám potvrdil místní starosta Zdenos Burechos: "Ellos jugaron fuerte y el lunes tendrás un montón de quejas sobre la mesa. Por qué en la tierra han despojado a las mujeres locales?" * - se mu náš koncert líbil.
*- Hráli jste nahlas a v pondělí budu mít na stole spoustu stížností. Proč jste proboha svlíkli místní ženy?

Není jistě lepšího nápadu než si letos letní akci zopakovat. A protože nápad padl už loni, je program naší „ROCK – sport – párty – KLÁŠTEREC“ již v podstatě připraven. Zapiště si do svých kalendářů velkým písmem: Sobota 20. července.

První akcí toho dne bude NECKYÁDA. Postavte si plavidlo a vyrazte na řeku u sokolovny. Kdo dorazí až na hřiště, je vítězem ! Je na Vás jestli si připravíte polystyrénovou desku, necky, pneumatiku, umělý ostrov nebo překonáte trasu třeba na běžkách jako před dvěma lety Dan a Bára. Startovné 0,- Kč, odměna v cíli - vstupenka na další program. Věk účastníků neomezen.

Hned po neckyádě bude sehráno jistě dramatické derby hokejových oddílů HC Sokol Klášterec – Slámožrouti Kunvald. Ovšem nikoliv v hokeji, ale ve fotbale! Máme se na co těšit.
A pak už přijde muzika. Hned po fotbale začne rocková zábava se skvělým LERIONEM. Tahle žamberská kapela má ve svém playlistu na 60 metalových a rockových písniček od Schelingera až třeba po Metallicu. V 21.30 nastoupí na podiu MEDVĚD 009. Tuhle kapelu v čele s Vaškem Bláhou (Divokej Bill) netřeba představovat, hraje i na největších českých festivalech a bude nám ctí uvítat ji i v Klášterci. Před půlnocí přitvrdíme, s punk-rockovým nářezem se představí hlavně mládeži dobře známá pardubická DUKLA VOZOVNA. Kdyby i po nich někomu ještě muzika nestačila, může se pak dorazit při rockotéce.

Loni skvělé Tři sestry BANDITOS i Stresor se musely vejít jen na úzký valník. Letos se  posuneme dál a postavíme pořádné podium s kvalitní zvukovou i světelnou aparaturou. Postará se o to firma Live Music Servis Petra Hegenbartha. Netřeba se bát eventuálního deště. Opět budou postaveny 2 – 3 velké party stany, takže pod střechu se vejde nejméně 500 lidí. Kromě zábavy pro dospělé bude připraven skákací nafukovací hrad pro děti.

Kuchyň a bar nezůstane pozadu za loňským rokem. Opět se můžete těšit na mexickou kuchyni s tortilou, vařenou kukřicí a ohnivými steaky. Na Vaši návštěvu se bude těšit Karibský bar s míchanými nápoji a mexickou tequilou. Pro vyznavače českého piva budou na výběr dvě značky piva – Bernard a Gambrinus.

Takže nezapomeňte: 20. července ROCK-sport-party KLÁŠTEREC.