Zábavy, plesy

logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Proběhla další Štěpánská - a jaká bude příští?

Uběhla již pěkná řádka dnů, vzpomínky již nejsou nejaktuálnější, ale přesto přidávám pár řádků ke Štěpánské zábavě.

Nikdo zřejmě neví, kolikátý ročník to byl, možná padesátý, možná sedmdesátý, nebylo by špatné zalovit ve vzpomínkách pamětníků a tuhle tradiční akci trochu zrekapitulovat. Já vím pouze o pověstných bohatých výzdobách v 60. a 70. letech. Ovšem stejně tak je možná otázkou, jaká je budoucnost.

V letošním roce přišlo o 105 lidí méně než loni a to bylo dobře. Sál nebyl narvaný k prasknutí, fronty u barů a výčepu byly minimální, bezpečnostní rizika únosná, zásoby všeho (tedy: až na rum) vydržely až do konce. Z pohledu pořadatelů ideální ročník a i hosté byli zpravidla spokojeni. Snad jen kapela, po vynikajících výkonech z předchozích dvou let, tentokrát svou vlastní laťku nepřeskočila. Co ovšem bylo velmi zajímavé: na sále stálo přes 100 lidí, hudba hrála, ale až do 23 hodin nikdo netančil!

A tady si právě jakožto pořadatelé pokládáme otázku, kterým směrem by se Štěpánská měla ubírat v dalších letech. Nemyslím teď na každoroční otázku, zda konat 25. nebo 26. prosince (odpověď: dle ankety to většině lidí je jedno, kromě toho víme, že 25. by přišlo podstatně méně návštěvníků). Ještě před 3-4 roky byla něco mezi zábavou a plesem, nechodilo se v kvádrech, ale ani v kraťasech, hrál se Kabát, ale i několik polek a valčíků. V současné době jde spíš o obvyklou zábavu, ke které by slušela rocková kapela, liší se snad jen vánoční výzdobou, která ovšem ztratí svůj charakter, když se hned na začátku na sále zhasne. Takových zábav máme v Klášterci zpravidla pět do roka, má být Štěpánská šestou? Napoví nám trochu anketa nebo reakce na tenhle článek? Bylo by to dobře, jde i o výběr kapely nebo třeba pojetí výzdoby už v příštím prosinci.

Nyní touto cestou děkuji všem hostům za návštěvu, kapele za dobrou muziku a pořadatelům za obětavý výkon.