Zábavy, plesy

logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Rock-sport party se povedla

Už je to pěkných pár dnů, které uběhly od „ROCK-sport party KLÁŠTEREC“. Je čas tuhletu letní akcičku, jednu z největších v oblasti Pastvinské přehrady, trochu připomenout a zhodnotit.
Zatím se nenašel snad žádný účastník, který by byl nespokojen! A to je největší pochvala pro pořadatele a zároveň závazek do dalšího ročníku. Protože když se to povedlo už podruhé, musí se to povést i do třetice, že ano?!

První částí R-S-P byla Neckyáda. Vody v řece sice nebylo moc, o to víc však bylo plavidel na startu. Dvacet šest ! To je víc než v předchozích dvou ročnících dohromady. Přitom většina plavidel byla zhotovena opravdu s velkou fantazií a kutilskou dovedností. Stačí se podívat na fotografie.  Najdete je i s fotkami z celé R-S-P na http://mrdavker.rajce.idnes.cz/Rock_sport_party_2013_Klasterec_nad_Orlici/ (autor: David Kerschbaum) nebo  http://ficisek.rajce.idnes.cz/RockSport_Party_22.7.2013/ (autor: David Ficner).

Po úspěšné neckyádě pokračovalo sportovní  odpoledne fotbalovým mačem mezi hokejovými oddíly Slámožroutů Kunvald a domácím HC Sokol Klášterec. Přestože někteří hráči teprve pár dnů před zápasem sháněli kopačky a oba oddíly absolvovali pouze po jednom tréninku, vidělo asi 230 diváků fotbal solidní úrovně, s dramatickým průběhem a nakonec i těsným vítězstvím domácích. Zápas zaujal jak diváky tak i hráče, kteří opakovaně požadovali příští rok odvetu. Pochopitelně hlavně kunvaldští, kteří by chtěli domácím vrátit porážku.

Už během zápasu naplno běželo občerstvení, opět pojaté v duchu mexické kuchyně, největší úspěch však stejně slavila klasická česká grilovaná kýta. Naplno využité byly i pípy obou výčepů, z nichž si  každý mohl vybrat Gambrinus nebo Bernard. Pro zajímavost: neoficiální souboj obou značek dopadl 14: 8 ve prospěch Humpolce.

Od 17 hodin se ujala první hudební produkce žamberská formace LERION. Známé hity světově známých kapel fungovali v horkém počasí tentokrát spíš jako kulisa při dodržování pitného režimu než k tanečnímu reji. Tím spíš patří kapele uznání a poděkování za skvělou muziku.

Kolem 21. hodiny dorazil mikrobus skupiny Medvěd 009. Rychlá výměna instrumentů i muzikantů na podiu umožnila skupině zahájit své vystoupení podle plánu, přestože se jednalo po Poděbradech a Třemošnici už o jejich třetí vystoupení během soboty. Lidé se rozehřívali zvolna, ale zejména druhá polovina koncertu měla výbornou atmosféru a kapela, tentokrát posílená i o svého zakládajícího člena  a jinak frontmana Divokýho Billa Vaška Bláhu, musela přidávat víc než plánovala. Nepřekvapilo, když vystoupení v Klášterci hodnotila jako sobotní nejlepší. Nutno dodat, že dost posluchačů během koncertu pochopilo, že Medvěd 009 není Divokej Bill a od teď už ví, komu patří jejich hity známé i z rádií.

Půl hodiny před půlnocí zahájila svůj koncert pardubická kapela známá zejména mezi mládeží Dukla Vozovna. Jednoduchá muzika,  jasné texty, legrace a pohoda na jevišti přinesly skvělou atmosféru nejen mezi typické pankáče, ale i mezi ostatní posluchače. Zvláště když jeden z muzikantů slavil kulatiny přímo na jevišti.

Sportovní odpoledne a rockový mirkofesťáček, velké podium s vynikajícím zvukem i světly (díky Live Music Servis Petra Hegenbartha), posílené sociálky, tři velkoplošné stany poskytující nejen ochranu před deštěm, ale i stín, služba ochranky, nabídka atrakcí pro děti, široká nabídka mnoha druhů jídel i pochoutek, karibský bar s letními míchanými nápoji , to vše dělá z Rock-sport party mnohem víc než jen obyčejnou zábavu. Snad si bude pro příště pamatovat i těch několik jedinců, kterým letos tento rozdíl nějak unikl.

Ano, příště. Již nyní pořadatelé z hokejového oddílu Sokola Klášterec přemýšlí, jak bude vypadat R-S-P 2014. Schéma sportovního odpoledne a večerního mikrofestiválku s nejméně třemi kapelami je jasné, jaké to budou a co bude sportovní náplní, to se nechte překvapit.

Díky všem zhruba 700 - 800 návštěvníkům, kteří se vystřídali od neckyády až po Duklu vozovnu, díky všem účinkujícíma a díky všem pořadatelům za krásnou prázdninovou sportovně rockovou mexicko – karibskou párty  v Klášterci.