Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

12 vstřelených branek. Klášterec si připsal dvě výhry

Na nový rok o pořádný krok dále. Florbalisté se utrhli ze řetězů a v Dolní Dobrouči předvedli nadstandardní výkon. Družstvo ke střelecké hitparádě nastartovala Gabriela Obermajerová, která v prvním zápase vstřelila hned dva góly. Chybělo jen trochu štěstí, aby favorizovanému soupeři z Nekoře nasázela hattrick.

Neupravené a sněhem zapadané silnice byly první překážkou, kterou Sokolové museli zvládnout. V ranních hodinách se nakonec v neděli 13. ledna úspěšně dopravili do Dolní Dobrouče. A bitva mohla začít.

Sokol Klášterec nad Orlicí x FBC Nekoř – 5:1

O podařený vstup do zápasu se postarala Gabriela Obermajerová. Nečekaně se prosmýkla kolem obránců, doběhla si míček a precizně umístěnou střelou překonala brankáře favorizované Nekoře. Soupeři dokázali srovnat po střele od půlky, kterou na dvakrát tečovali za záda Martina Janečka. Vyrovnané skóre odmítla Gabriela, která předvedla neskutečnou šikovnost při zakončení a poslala Klášterec opět do vedení. Povedenou akci ocenili i diváci ve sportovní hale. Během zápasu se navíc Gábina dostala ještě do několika dalších šancí. Hattricku se bohužel nakonec nedočkala. Prosadili se však i jiní klášterečtí hráči. Nakonec vstřelili celkem pět gólů a došli si relativně v klidu pro důležité body.

Sokol Klášterec nad Orlicí x FBC Blackburn Rybná nad Zdobnicí – 7:5

Do dalšího zápasu vstupovali hráči Klášterce nad Orlicí jako mírní favorité. Rybné nad Zdobnicí patří poslední místo v tabulce, ale dokáže pozlobit, protože v jejím týmu hrají dva registrovaní hráči, kteří umí rozhodnout zápas. V neděli se jim to nepodařilo. První branku zápasu vstřelil sváteční střelec -Ondřej Kolda, který skóroval zpoza branky. Další góly přibývaly a vypadalo to na vcelku klidné utkání s jasným koncem. Jednu z dalších branek vstřelil Lukáš Honzák a činili se i další hráči. Některým to do branky padalo, jiným nikoliv. Martin Bílek si vybral obrovskou porci smůly, protože v zápase nastřelil třikrát tyčku. Utkání potom zdramatizovali hráči Rybné nad Zdobnicí během Kláštereckých přesilovek. Místo, aby ve dvou početních výhodách klášteráci soupeři zasadili smrtelný direkt, inkasovali. A to hned třikrát. Klášterecký náskok se zmenšil na minimum. Skóre bylo 6:5 a hráči se museli strachovat o výsledek. Naštěstí, asi tři minuty před koncem, výhru pojistila dvojice Michal Kuklík a Zdeněk Kalous. Obránci Rybné nad Zdobnicí špatně střídali při klášterecké rozehrávce a dovolili Zdeňkovi, aby vstřelil poslední gól zápasu.

Sestava: Martin Janeček (G), Martin Bílek, Filip Brůna, Daniel Brůna, Jan Králík, Ondřej Kolda, Michal Kuklík, Zdeněk Kalous, Lukáš Honzák, Lukáš Fišer, Gabriela Obermajerová