Fotbal
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Sokolové nenavázali na podařené výkony. V Dobrouči dvakrát prohráli

Gabriela Obermajerová vstřelila další gól. K vítězství však nestačil. Sokol Klášterec nad Orlicí v nedělních ranních hodinách padl 1:2 s Červenou Vodou a 1:6 s Králíkami. Poslední dvojutkání základní části odehrají florbalisté 24. února.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Červená Voda – 1:2

První utkání začínalo už v 7:50. Správce haly v Dolní Dobrouči odemkl a za čtvrt hodiny se hrálo. A na ranní zápas v docela dobrém tempu. Nikdo nechtěl dát body zadarmo. Jako první, po prudké střele, inkasovali florbalisté Klášterce. Naději na body přinesla souhra Michala Kuklíka a Jakuba Křivohlávka, která znamenala srovnání na 1:1. Následovalo vyloučení Filipa Brůny za tvrdost. A je nutno podotknout, že vyloučení bylo více než oprávněné. Filip předvedl, že by se se svým bodyčekem neztratil ani v hokeji. Oslabení Sokolové přečkali relativně v pohodě. Ale už o pár minut později nedosáhl Martin Janeček na smolný odraz a míček skončil v jeho brance. Klášteráci v poslední minutě zkusili hru bez brankáře, ale srovnání se nedočkali. Zápas skončil těsným výsledkem 1:2.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Králíky – 1:6

Králíky patří dlouhodobě k nejlepším týmům florbalové ligy v Dolní Dobrouči. A letos to platí dvojnásob. V posledním vzájemném utkání schytali klášterečtí florbalisté od Králík debakl 0:8. V hracím dni 3. února se Sokol Klášterec držel asi prvních pět minut. Potom přišla chyba v rozehrávce mezi Ondřejem Koldou a Filipem Brůnou, kterou nemilosrdně potrestal Petr Kminiak z Králík. Právě Kminiak přidal během zápasu ještě několik dalších gólů a ukázal, že je výkonnostně úplně někde jinde. První poločas skončil pro Klášterec nelichotivě – 0:4. Do druhé půle hráči (a hráčka) doslova vlítli. Snažili se dostat soupeře pod tlak. A nakonec z toho vyplynul gól. Michal Kuklík nahrával zpoza soupeřovy branky a míček za gólmanova záda uklidila pohotovou střelou Gabriela Obermajerová. Následujících několik minut to vypadalo, že by Klášterec mohl pomýšlet na vyrovnání, nebo alespoň zmírnění porážky. Poslední naděje však sebral opět Kminiak, který přestože neslezl téměř celý zápas ze hřiště, pláchl klášterecké obraně a prostřelil Martina Janečka. Do konce zápasu přidaly Králíky ještě jeden gól a tím upravili skóre na konečných 1:6.

Sestava: Martin Janeček, Ondřej Kolda, Daniel Brůna, Filip Brůna, Jan Králík, Michal Kuklík, Zdeněk Kalous, Lukáš Honzák, Gabriela Obermajerová, Jakub Křivohlávek, Pavel Kalášek