Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Další ročník je tu! Nejdřív ledová sprcha, potom výhra

Poslední říjnový víkend patřil florbalu. Po letní pauze začal v neděli 27. další ročník Orlickohorské florbalové ligy. První hrací den nechyběli ani klášterečtí florbalisté. Jak se jim vedlo? Přečtěte si v článku.

Sokol Klášterec nad Orlicí x FBC Nekoř – 0:9

Zápas začínal už v 7:50 a mnozí florbalisté nestihli chytit tempo. Než se rozkoukali, už bylo po prvním poločase a prohrávali 0:4. Dlouhá zápasová přestávka byla zkrátka znát.

Ani v druhém poločase se hra Klášterce výrazně nezlepšila, a proto Štěpán Skoták na svou ligovou premiéru v brankovišti nebude vzpomínat v dobrém. Nakonec sice lovil „jen“ 9 míčků zpoza svých zad, takže nezažil onu pověstnou „desítku“, přesto to určitě nebylo nic příjemného.

Sokol Klášterec nad Orlicí x FCB Blackburn Rybná nad Zdobnicí – 6:3

V mnohem lepším světle se klášterečtí předvedli ve svém druhém zápase. Proti Rybné nad Zdobnicí nastoupili sebevědomě. V prvních minutách soupeři vůbec nepůjčili míček. První gól padl přibližně ve čtvrté minutě, a potom následovala kanonáda. Během krátké doby se podařilo navýšit skóre až na 5:0. V tu chvíli se zdál zápas téměř rozhodnutý. Ale nebyl. Hráči Rybné do poločasu snížili na 5:3.

Sokol Klášterec od té doby hrál zodpovědně do obrany a do útoku se už tolik nehrnul. A přesně to se ukázalo jako správný recept. Dvě minuty před koncem zápasu přidali klášterečtí ještě jeden gól, kterým definitivně rozhodli o vítězství. V posledních sekundách mohli přidat další branku, ale přečíslení čtyři na dva vyřešili špatně. Chtěll zakončovat až do prázdné, což se nakonec nepovedlo. Nikoho to však mrzet nemuselo. 

Sestava: Štěpán Skoták (G), Josef Jurenka, Daniel Brůna, Filip Brůna, Michal Kuklík, Ondřej Kolda, Zdeněk Kalous, Lukáš Honzák, Pavel Kalášek, Gabriela Obermajerová