Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Klášterec byl krůček od senzace. Nakonec bral dvě remízy

Trochu více klidu na hokejkách v posledních minutách zápasů a kluci z Klášterce se mohli v neděli 8. prosince radovat ze dvou vítězství. Chybělo ale ono pověstné štěstíčko. Soupeřům pomohly šťastné odrazy a dvě branky vstřelili nohou (= neměly platit).

Sokol Klášterec nad Orlicí x FBC Blackburn Rybná nad Zdobnicí – 3:3

Ranní zápasy většinou nebývájí moc kvalitní. Přihrávky váznou a tempo je podstatně nižší než v pozdějších hodinách. Tentokrát se ale i v 8:00 bojovalo o body v plném tempu.

Lepší start do zápasu měli hráči Klášterce. Během první poloviny si vypracovali náskok 2:0. Soupeře v podstatě do ničeho nepouštěli a měli několik dalších šancí, které ale končily mimo branku.

Dva hráči Rybné prokázali kvalitu, a jako už tolikrát, dokázali obrátit vývoj zápasu. Srovnali na 2:2. Sokolové si vzali vedení zpět, ale 30 sekund před koncem o náskok zase přišli. A mohlo být ještě hůř. V posledních sekundách Rybná opět zahrozila a jenom díky skvělému Martinu Janečkovi si klášterečtí florbalisté ze souboje odnáší 1 bod za remízu.

Sokol Klášterec nad Orlicí x Orel Lukavice 6:6

Průběh druhého utkání byl odlišný. Lukavice se rychle ujala vedení 2:0. Potom se ale utrhl ze řetězů Filip Brůna. V zápase zaznamenal celkem čtyři kanadské body, ale ani to bohužel na vítězství nestačilo.

Přitom ještě tři minuty před koncem vedli klášterečtí florbalisté 6:4. Potom ale rozhodčí vyloučil po drobné šarvátce po jednom hráči na každé straně. Při hře 4 na 4 se podařilo hráčům Lukavice snížit na rozdíl jediné branky a na hokejky klášteráků se vkradla nervozita. Místo, aby si podrželi míček a utkání dotáhli do vítězného konce, tak několikrát zazmatkovali a sami sebe dostali pod tlak.

20 sekund před koncem zahrávali florbalisté z Lukavice standardní situaci. Z půlky hriště. Střela prolétla kolem několika hráčů. Párkrát se odrazila a míček se dostal až na hranici brankového prostoru, kde se strhla šermovaná a hráč Lukavice propasíroval míček až za záda Martina Janečka.

Sestava: Martin Janeček (G), Josef Jurenka, Ondřej Kolda, Dan Brůna, Martin Bílek, Filip Brůna, Michal Kuklík, Lukáš Honzák, Zdeněk Kalous, Honza Králík, Gabriela Obermajerová