logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Florbalisti nevyhynuli, přivezli pohár

Po dlouhé době se ozývá i oddíl florbalistů. Co se stalo a nestalo od doby, kdy jsme naposledy informovali čtenáře o „úspěších“ které sklízí naše předváděná hra?

Dokončeme příběh amatérské florbalové ligy hrané v Dolní Dobrouči. Sic netuším, kde jsem skončil v našem příběhu, tak bych ho spíše shrnul. Snad poslední víkendové turnaje jsme ukázali, že naše hra se zlepšuje. Hra je pestřejší, myslím si, že hru hodně oživili mladíci v našem týmu a hlavně už naše hra nestojí na několika jedincích. Výsledkově to však není nejlepší, ale už nejezdíme pro dvouciferné příděly, jako tomu bylo 10 let zpět.

Hráli jsme tedy 2. ligu a ročník jsme zakončili na 7. místě s 22 body se ztrátou pouhých 7 bodů na FBC Mistrovice (s nimiž, si myslím máme pozitivní bilanci, ztráceli jsme body především jinde). K poslednímu místu jsme měli daleko.

Další z příběhů je Velikonoční turnaj v Dolních Libchavách.

První zápas jsme hráli proti našim „oblíbeným“ (domácí). Jako vždy první zápasy nám prostě nejdou (0:5). Pak přišla zpráva, že jeden z týmu se neodvážil ani přijet, takže jsme získali do konečné tabulky 3 body za kontumační výhru 1:0. V podstatě jsme měli splněno, výhra už byla (to že byla, kontumační na to už se nikdo ptát nebude). Poté jsme hráli, úplně jiný florbal, nepamatuji si, kdy jsme přestříleli soupeře, sic mnoho střel šlo těsně vedle, ale v prvním zápase jsme snad nevystřelili vůbec. Jen díky mé minele jsme ztratili vítězství, avšak bod byl také hezký (3:3). Pak byli na řadě Mistrovice, zde už převzal kapitánskou pásku Ondra, protože předseda se musel připravit na představení divadelního souboru Ledříček. Úroveň naší hry nečekaně rostla s přibývajícími zápasy. Zde to dlouho vypadalo na velký boj, pak se útočníci v čele s Adamem začali prosazovat a zápas byl v podstatě v naší režii (5:2). V předposledním zápase jsem se přidal i já k dobré hře na brankové čáře. Ejhle byla má branka zazděna mou helmou, neustále střeli do hlavy. Pár efektních zákroků pro diváky a pro spoluhráče. To je zřejmě nažhavilo a začali běhat jako o život (4:2). Do posledního zápasu jsme vstupovali možná v roli jedno z týmu, který bojoval o zlatou placku. Bojovali jsme s týmem, kterému šlo o totéž, a nakonec se mu to povedlo (4:5), zde jsme měli minimálně na remízu, protože asi 5 vteřin do konce jsem pustil za svá záda zbytečný gól. Konečné umístění na stupních vítězů (3. místo), nepamatuji si, kde bychom se někde dobře umístili. Když vynechám turnaje, kde se účastnili 3 týmy. Kde je vystaven pohár? To se musíte optat povolanějších osob.

Účastníky zájezdu byli: Bílek Jaroslav - Bílek Václav, Bílek Martin ml., Křen Miroslav, Kalous Adam, Holub Jindřich, Kolda Ondřej (prozatímní C), Mlynář Tomáš C, Vlk Tomáš, Faltus Jakub, Bříza Jakub snad jsem vyjmenoval všechny.

Za výsledky neručím, prosil jsem, ale byl mně zaslán obrázek ve špatném rozlišení.