Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Běh údolím Orlice

Tradičně první říjnovou neděli se konaly v Klášterci na fotbalovém hřišti závody v přespolním Běhu údolím Orlice. Po deštivém týdnu jsme se konečně dočkali pěkného podzimního dne, svítilo sluníčko, občas zafoukal větřík, teplo tak akorát na kvalitní krosové běhy. Možná právě proto jsme se dočkali početné účasti závodníků v žákovských kategoriích, naopak někteří dospělí zřejmě využili pěkného dne k dohánění restů v podzimních pracích. Anebo se zúčastnili sobotní Zemské míle v Lanškrouně a na nedělní závod už jim nezbyly síly
závodech na tratích od 90 metrů po 9 kilometrů. V řadě závodů jsme viděli dramatický průběh, např. v předžácích bylo vítězství Marka těsné, v nejmladších žácích rozhodla necelá vteřina o vítězi i o třetím místu, těsné bylo i druhé místo nejmladších žákyň II nebo vítězství mladšího žáka Rybky. Na delších tratích už byly rozestupy zpravidla zřetelné. V kategorií žen tentokrát Jana Matyášová podlehla silné konkurenci Elišky Kalousové a Lenky Duškové, ikdyž doběhla v navlas stejném čase jako předloni. V kategorií mužů zvítězil po 4 letech Radek Hübl, vítěz Údolím Orlice v letech 2011-2013, druhý nejlepší čas zaběhl Marek Kincl, který podobně jako Matyášová nebo Dušková dokázal, že na věku v dlouhých bězích moc nezáleží.  
K příjemné atmosféře závodu přispěly také vložené závody. Na trať mezi hranicemi pokutových území fotbalového hřiště se vydalo přes 25 „mrňat“ od 2 do 5 let a početný doprovod rodičů, aby si v cíli vysloužili diplom a velkou perníkovou medaili. Druhým vloženým závodem, letos teprve podruhé, byla Klášterecká půlmíle. Dva okruhy kolem hřiště zpestřené překážkou uprostřed okruhu zaběhl nejrychleji klášterecký Martin Sabota, zajímavé také bylo porovnání sil závodníků, kteří už měli jeden závod za sebou, s naprostými, ale neunavenými amatéry. Každého účastníka mohla také potěšit bohatá nabídka občerstvení od cukrové vaty až po výborné klobásy.
Před pořadateli nyní není „lehčí“ úkol než vymyslet, jak vylepšit příští, jubilejní, 30 ročník.