Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Horská časovka 2017

Chladno, vlhko, na Jedlině mlha jak v pytli, mokrá silnice, to bylo počasí při letošní časovce. Spolu se sobotním Duatlonem v Žamberku, který vyčerpá řadu závodníků a na neděli už jim nezbydou síly, to byly důvody slabší účasti. O to zajímavější však byly výsledky a průběh závodu pořádaného letos jako součást Evropského týdne sportu.
První na trať vyrazil Martin Kačena na koloběžce a svým časem se vklínil mezi další dva koloběžkaře z rodiny Dytrtových. Na starých kolech bez přehazovaček jeli neodmyslitelní účastnící závodu Jirka Matyáš, Martin Lauchter a Jan Krause. Z nich nejrychlejší byl prvně jmenovaný z pořádajícího Sokola Klášterec. Na horských kolech bylo první větší překvapení, když na druhém místě, o pouhých 13 vteřin, skončil Tomáš Bartoš, ......
také ze Sokola Klášterec, který jel závod poprvé a zajel skvělých 21:36. Podle mě největší překvapení přinesla kategorie žen, kde mnohonásobná medailistka z mistrovství světa a Evropy amatérů Monika Simonová nestačila Moniku Jehličkovou z Bakako Nová Paka a podlehla ji o pouhé 4 sekundy. Čtyřsekundový rozdíl rozhodl také o vítězi kategorie Muži D. Nejtěsnější rozdíl pouopouhé jedné vteřiny rozhodl o 2. a 3. místě mezi Muži A a také o nejrychlejším muži   celého závodu. Junior Jan Hauf z Duhy Lanškroun časem 16:37 porazil Marcela Boháče ze Svitávky, který už se zařadil do kategorie Muži B. O kraťoučkou jednu vteřinu porazil Jan Hauf i sám sebe z loňského ročníku.  
Díky všem za předvedené výkony a budeme se těšit na shledanou na konci září 2018.