logo sokol

Nejbližší plánované akce

21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Běh údolím Orlice - výsledky

V sobotu pršelo jen se lilo, v předchozích dnech počasí podobné. Ovšem první říjnová neděle, den konání Běhu údolím Orlice, jako skoro vždy, bez deště, bezvětří a postupně i sluníčko. Dokonce i trať stačila vyschnout na přijatelnou úroveň, a tak v 10.00 mohl startér, reprezentant ČR v biatlonu Michal Šlezingr, vyslat na trať 31. ročníku Běhu údolím Orlice první závodnice. A pak další a další, až celkový počet startujících dosáhl čísla 242. Včetně 22 minilidiček ve věku 2 – 5 let na jejich trati mezi dvěma fotbalovými brankami.
I letos jsme 2,5 hodiny sledovali hodnotné sportovní výkony v kategoriích předžáků až po muže nad 60 let, na tratích od 400 po 9.000 metrů. Dramatický byl závěr nejmladších žáků I., kdy se první tři vešli do 2 vteřin, o kousíček vyhrála i Gajdošová z Jeseníku v mladších žákyních, dramatické byly také boje o druhé místo např. v nejmladších žákyních I. nebo mladších žácích. Naopak v některých kategoriích se vítězilo s velkým náskokem, např. v dorostenkách o více než 2 minuty nebo v ženách o více než 3,5 minuty. Zde vyhrála ještě juniorka Anna Strouhalová z Fenix Jeseník, která závodí v krosech i na kole, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí a jistě o ní ještě hodně uslyšíme. Zajímavý je pohled na výsledky klubů. Už nejde jen o souboj Letohradu a Č. Třebové jako před několika lety, ale největším sběratelem vítězství v jednotlivých kategoriích se letos stal Fenix ski team Jeseník a  sedmkrát slavily jiné kluby než tyto tři. Neztratil se ani Sokol Klášterec, který díky Matěji Vašinovi, Jirkovi Kristejnovi, Frantovi Hebrovi a Aniččce Poslušné mohl slavit „bednu“ hned 4x!!! To už jsme dlouho nezažili.
Závěrem chci poděkovat závodníkům za účast a předvedené výkony, pořadatelům za přístup k průběhu závodu bez jediné vážnější komplikace a všem, kdož přispěli k bohaté nabídce občerstvení závodníků i ostatních, diváků, doprovodu, rodičů apod. Zvláště pak děkují ti, kteří si na hřišti počkali na odpolední vítězství našich fotbalistů 5:1.

Fotografie ze závodu najdeš na http://iscarex.cz/pohar/123/fotogalerie.