logo sokol

Nejbližší plánované akce

Cyklistická Horská časovka

V neděli 30.9. se už pošesté jela cyklistická časovka na 7,7 km dlouhé trati mezi kláštereckou sokolovnou a Kašparovou chatou na Adamu. Opět přálo počasí a tak výsledkem byla pěkná atmosféra, výborné výsledky a skvělé závěrečné posezení na „Kašparce“. Jak to dopadlo najdete v příloze. Několik fotografií ze startu a z vyhlašování najdete ve fotogalerií. A co dodat?

Letošní ročník se od předchozích lišil menší účastí klasických cyklistických závodníků, o to více však jelo kolečkových lyžařů a žactva. V těchto kategoriích totiž závodili v rámci své přípravy na zimu běžci z KB OEZ Letohrad a mladí sjezdaři ze Ski klubu České Petrovice. To přineslo určité problémy pro dospělé cyklisty při předjíždění a poučení pro pořadatele, že příště bude start těchto kategorií rozdělen. Na druhé straně se tím byl závod pestrý, stále se bylo na co dívat. Pěkný byl například pohled na tatínky doprovázející na trati své potomky. Logicky, protože nejmladšímu bylo teprve 7 let a sám, jak známo, na silnici nesmí. Zvlášť stojí za pozornost účastníci kategorie historiků, kdy jeden vyrazí na trať na kole po babičce, druhý si opatří kostým z předminulého století, třetí je vandrovníkem na koloběžce. Věříme, že příště bude účast v této kategorií početnější.

Časy nejrychlejších závodníků byly opět velmi kvalitní. Nejlepší Tomáš Kulhavý ze Stlaku Devoss Rychnov n. Kněžnou se jako jediný dostal pod 17 minut, traťový rekord z roku 2009 však nepřekonal. Starší muži i letos dokázali, že na věku nezáleží a v celkovém pořadí bez rozlišení kategorií obsadili muži nad 40 let 2. a 3. místo, 4. byl borec z kategorie muži nad 50 let. Rovněž časy borců z nově vypsané kategorie horských kol byly pozoruhodné.

Za jednu chybu se pořadatelé musí omluvit. Ve „výpočetním středisku“ se omylem podařilo špatně nastavit vzorec pro výpočet časů a tak všichni ocenění závodníci mají na diplomu napsán čas o 1 minutu lepší než  byla skutečnost. Stalo se to u všech závodníků, tedy na pořadí to nemá žádný vliv a ve výsledkové listině už jsou uvedené časy v pořádku.

Závěrem mi nezbývá než poděkovat všem za účast a pozvat Vás na příští, již 7. ročník, který se pojede tradičně poslední neděli v září, tedy 29. září 2013.