Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Další závod za námi: 30. Běh údolím Orlice

Tradičně první říjnovou neděli pořádal Sokol Klášterec již 30. ročník Běhu údolím Orlice. Ke skromným začátkům na Horním konci za pilou, kde byly hezké tratě, ale takřka žádné zázemí, postupně přibývaly kategorie, vložené závody i počty závodníků, závod se stal součástí Iscarex poháru, změnil místo konání, a tak je Běh údolím Orlice v posledních letech závod se 200 - 300 závodníků všech věkových kategorií od 2letých dětí až po více než 70leté veterány. Původní závod pro lyžaře – běžce v rámci jejich přípravného období se postupně změnil v dostaveníčko klasických přespolních běžců, často i se známými jmény z této disciplíny v rámci ČR.
Ale dost již historie. Pro jubilejní ročník připravili pořadatelé jedinečné medaile pro všechny kategorie z keramické dílny Janči Štefkové. Kdo si pro ně doběhl? ......
Vyhrát v žácích nebylo vůbec jednoduché, k závodu se v jednotlivých kategoriích přihlásilo zpravidla 15-26 závodníků. Část dospělých dala letos přednost jinému závodu, na hromadném startu stálo pouze necelých 50 běžců. Ale boje to byly pěkné, stejně jako ve vložených závodech pidilidí od dvou let a Klášterecké půlmíli pro příchozí.
Žákovské závody byly jako vždy velmi vyrovnané, medailisté bojovali o zlato až do cílové pásky v obou kategoriích předžáků, nejmladších žáků I i II, až od mladších žáků ročníky 2005-06 byly rozdíly více než vteřinu. Z oddílů byl nejúspěšnější Fenix ski team Jeseník, ale dařilo se i borcům z Jiskry Ústí, Iscarexu Č. Třebová, Activity Lanškroun. Dařilo se i našim kláštereckým závodníkům, konkrétně Jirkovi Kristejnovi, který ve finiši vybojoval bronzovou medaili, a taťkovi Zdendovi Kristejnovi, který měl druhý nejlepší čas v kategorií mužů A. Nutno ale dodat, že absolutně nejlepší časy zaběhli muži nad 40let, kteří mladíky porazili o víc jak 3 minuty. Stejně tak i ženy, nejrychlejší Lenka Dušková z kategorie Ženy B to nandala mladším o 3,5 minuty, druhý nejrychlejší čas na 6 km zaběhla Jana Matyášová z věkové kategorie Ženy C.
Díky všem závodníkům za účast a předvedené výkony, pořadatelům za závod se spádem a programem na 3 hodiny a sv. Petrovi za krásné počasí.