Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo sokol

Nejbližší plánované akce

T-mobil Olympijský běh v Klášterci - levnější startovné do 31.3.

Olympijský den
letos oslaví běháním i Klášterec n. Orlicí

    T-Mobile Olympijský běh, podle ocenění Českého atletického svazu nejlepší běžecká akce loňského roku, zamíří letos opět i do Klášterce. Akce se uskuteční ve středu 19. června 2019, kdy přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na 80 místech po celé České republice mezinárodní Olympijský den. Všichni, kteří se chtějí do akce zapojit, se mohou už nyní přihlásit na www.olympijskybeh.cz.
    Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční více než 80 běhů. Mezi nimi nebude chybět ani běžecký závod v Klášterci, který nabídne trasu na 5,0 a 10,0 kilometrů. Připraven bude i závod pro děti.
     Ač se bude běhat na osmdesáti místech v celém Česku, budou mít závody.....
jedno společně – a to start z éteru Českého rozhlasu Radiožurnál. Všechny běhy se konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů už v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.
     „Za vším stojí myšlenka, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. A kdy jindy než právě v den, kdy oslavujeme olympismus, sport a zdravý pohyb,“ říká Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru. „Akce je letos o to významnější, že si připomínáme kromě 125 let založení Mezinárodního olympijského výboru také 120 let od počátků Českého olympijského výboru,“ doplňuje Graclík.
V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2018 bylo České olympijské nadaci takto darováno přes 350 000 Kč.
     Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 100 Kč, děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma.  
Klášterecký olympijský běh bude mít start a cíl na hřišti u sokolovny. Běží se po relativně rovinaté trati podél řeky do dětského tábora a zpět, po asfaltovém povrchu, kdy 2/3 trati mají  nový asfalt. Po závodě bude opět následovat nejen vyhlášení vítězů, ale také opékání párků a doplňování tekutin všeho druhu. Uvítáme každého běžce z místa i širokého okolí, závodníky, kteří přinesou hodnotnou sportovní úroveň, i totální amatéry, kteří naplní základní myšlenku tohoto běhu – zasportovat si a zároveň podpořit Olympijskou nadaci. Rádi znovu uvidíme ženy v čele s paní starostkou obce, které si to jdou jednou za rok zkusit, rodiče závodící i s kočárkem, doprovod na koloběžkách atd.
     Časový pořádek, doplňkové disciplíny popř. další informace přineseme touto cestou začátkem června.