logo sokol

Nejbližší plánované akce

Horská časovka Klášterec – Adam

IMG_2055Již podeváté odstartoval v neděli 27.9.2015 závod v časovce jednotlivců mezi sokolovnou v Klášterci a Kašparovou chatou na Adamu. Prodloužený víkend zlákal část potencionálních závodníků k účasti na jiných akcích nebo zájezdech, takže účast byla o něco menší než v přechozích ročnících, nic to však neubralo na kvalitě a pozoruhodnosti závodu. Nakonec podívejte se sami na přiloženou výsledkovou listinu nebo na fotografie v galerii.
Letos nemůžeme napsat, že šlo o časovku cyklistickou, protože vysoký podíl účastníků tvořili kolečkový lyžaři a bruslaři, a to díky účasti závodníků ze severní Moravy. Trať dlouhá 7,7 km s převýšením 273 m byla letos ztížena nepříjemným protivětrem, přesto dosažené časy nejlepších závodníků jsou víc než výborné, a to jak na lyžích tak na kole. Zaujmout může fakt, že muži B obsadili v celkovém pořadí zpravidla lepší místa než mladší muži A. Zvláštního ocenění pak zaslouží Jakub Stejskal, který nejdříve druhý nejlepší čas v kategorií muži A, místo čaje a koblihy v cíli si však zajel zpět na start, vzal staré kolo bez přehazovačky a zajel nejrychlejší čas mezi historiky. Oproti silničnímu speciálu byl pomalejší jen o 4 minuty, a to to jel podruhé během třičtvrtě hodiny. Druhým hrdinou byl Jan Bartoš z Hradce Králové, který vyšlapal na kopec na horském kole s jedním dítětem na sedačce a druhým v připojeném vozíku!
Počasí tentokrát nebylo nejjasnější, ale na Kladskou kotlinu a Kralický Sněžník byl výhled přesto velmi dobrý, vlastně vylepšený o honící se mraky. Věříme, že příští rok na jubilejním 10. ročníku bude skvělé nejen počasí, ale opět i výkony závodníků a skvělá nálada na kopci.