21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Jubilejní Běh údolím Orlice

_MG_3161V neděli 6.10.2013 se konal jubilejní 25. ročník Běhu údolím Orlice. Pořadatelé ze Sokola Klášterec n. Orlicí k této příležitosti připravili několik novinek pro dospělé závodníky, především novou trať a na památku jednorázová startovní čísla. Pozadu nezůstali ani závodníci, když závod byl velmi dobře obsazen a sportovní výkony měly výbornou úroveň.

Ani počasí nezůstalo pozadu, na rozdíl od předpovědi počasí občas vykouklo i sluníčko. A co vidělo? Celkem 205 závodníků a dramatické boje ve většině z 20 kategorií, někde o první, jinde třeba o 10. místa. Začalo to ......

už u předžákyň, kde se prvé tři holky v cíli vešly do 2 vteřin, stejně vyrovnané byly i nejmladší a mladší žákyně a mladší dorostenky. Kluci naopak vyhrávali většinou se značným náskokem, k překvapení přitom došlo u nejmladších žáků, kde klášterecký Zdenda Kalous porazil vedoucí závodníky Iscarex poháru o 9 vteřin, přestože se nevěnuje tréninku. Že by vzbudil pozornost oddílů Atletiky Žamberk nebo Biatlonu Letohrad?
Tradičně největší diváckou odezvu sklidil závod „pidilidí“, dětí od 2 do 5 let, s kterými běží na 85 metrové trati nejen tatínkové, ale třeba i babičky. Vítězem této kategorie, je každý závodník či závodnice, který proběhne cílem. Cenou je perníková medaile.
V dospěláckých kategoriích s velkým přehledem vyhráli favorité. Absolutně nejrychlejší čas dosáhla Adéla Stránská z Iscarex Č. Třebová, s druhým absolutním časem a vítězstvím ve své kategorií žen veteránek B skončila Anna Krátká z SKP Hvězda Pardubice, skvělý výkon předvedla i vítězka třetí ženské kategorie Jana Matyášová z D. Dobrouče. V mužích podle očekávání nasadil traťový rekord na nové trati Radek Hübl z Vencl týmu Ústí n. Orlicí, když na 9 km trati utekl druhému Janu Kopeckému z SKP Hvězda Pardubice o víc jak 1,5 minuty. Třetí absolutně nejrychlejší pak byl Martin Vacek z Iscarex Č. Třebová.
Pochvala závodníků za novou trať zavazuje pořadatele začít příští rok další čtvrtstoletí kláštereckého přespoláku.