logo sokol

Nejbližší plánované akce

Sedmá časovka je za námi

Máme za sebou 7. ročník „Horské časovky“. Sedmička byla tentokrát opravdu šťastnou. Přinesla totiž krásné počasí, vynikající výkony a rekordní počet závodníků.

Loni zavedená kategorie Horská kola“ se ukázala jako solidní nápad, byla totiž nejpočetněji obsazena. Historici tentokrát trochu zklamali, byli na startu pouze čtyři, ale o to byli zajímavější: Jirka Matyáš tradičně sundal večer před závodem kolo staré asi 70 let ve stodole ze hřebíku a letos si vzal ještě čtyřnohý doprovod jménem Míša. Na startu byli také dva staré favority, jednomu ovšem fungovala přehazovačka, a tak byl zařazen do kategorie Muži A. Tady ovšem měl těžkou konkurenci, protože hned 6 závodníků se dostalo pod 20 minut. Dva závodníci nám dokonce po 4 letech předvedli časy pod 17 minut, přitom vítěz Jan Svoboda mohl překonat svůj osobák na této trati starý 4 roky, kdyby ovšem nepřišel nejméně o 15 vteřin......

pozdě na start. Na cenu ale nečekal, hned po dojezdu jel zpět do Klášterce, pak do Mladkova, zde přesedl na auto a spěchal na cyklokrosové závody do Náměšti n. Oslavou.
Obdivuhodný byl výkon dvou borců, kteří vyšlápli nahoru na horských kolech s obsazeným závěsným vozíkem, Zdeněk Kristejn dokonce ještě se zavěšenou koloběžkou. Jinak řečeno, kromě sebe vyvezl na Kašparku ještě 2 děti! Ocenění „Nadšenci ročníku“ patří oběma právem.
Pořadatele těší, že na startu se prezentovalo 68 závodníků, a to nejen z blízkého okolí, ale také z Brna, Hlinska atd. Stejně tak těší účast amatérské mistryně světa Moniky Simonové z České Třebové. Potěšitelná byla i početná účast členů pořádajícího Sokola Klášterec, když 4 fotbalisté využili volného víkendu a kromě nich to zkusili další borci poprvé na naší trati.
Ztráty a nálezy: v přepravních autech zůstali nevyzvednuté 1 bunda a 1 vesta. Majitelé, hlaste se na 721 955 026.
Letošní časovku máme za sebou a těšíme se na už na osmou, opět poslední neděli v září.