logo sokol

Nejbližší plánované akce

T-mobil Olympijský běh 2020

Letošní OB se konal v náhradním zářijovém termínu namísto kvůli koronaviru zrušeného tradičního data kolem červnového slunovratu. Nejspíš proto byla účast o něco menší než před rokem, přesto však počet startujících překročil 100 závodníků. Z letošního ročníku uvádím několik zajímavostí:
- výsledky máme dvoje: 1. jsou oficiální, zahrnující pouze závodníky přihlášené dle oficiálních pravidel ČOV předem, přes internet. 2. jsou úplné, zahrnující všechny závodníky na startu včetně těch, kteří se přihlásili až těsně před startem. Když už závod pořádáme, přece neodmítneme ty, kteří si to chtějí zkusit....
- jde o běh především určený pro rekreační běžce, proto se ve výsledcích neuvádí kluby;
- Jan Novotný zvítězil s jasným náskokem, druhý Fr. Fajfr utekl třetímu medailistovi dokonce o skoro o 2 minuty. Stejně tak vítězství Katky Pirklové bylo víc než přesvědčivé.
- ze startovní listiny zaujal počet žen, který zdaleka převýšil počet mužů, dále počet manželských párů, počet rodičů s dětmi a počet žáků na 5 km trati, z nichž část už měla za sebou svůj žákovský závod;
- Čas startu 18.00 zůstal stejný, ale čas stmívání se oproti červnu posunul o 2 hodiny. Vyhlášení výsledků a následné posezení u opékání párků proběhlo nezvykle za umělého osvětlení. Ještěže ho v Klášterci na hřišti máme.
- Gratulujeme výborně se umístivším klášterákům nebo „skoroklášterákům“: Míra Jirčík 5. na 5 km, jedenáctiletý Martin Rous 7. mezi muži, když porazil tátu o 1,5 minuty (Martinovi gratulujeme i k čerstvému letošnímu vítězství v Českém poháru bikerů), Míša Páchová 6. mezi ženami, Jirka Kristejn se zlomenou rukou 10. a teprve 8letý velmi talentovaný Matěj Vašina 13. mezi muži na 5 km, hned za ním 61letý Přemek Novotný atd.
- Potěšil velký počet rekreačních běžců a běžkyň z Klášterce a okolí.
Doufejme, že další ročník už bude moci proběhnout za normálních okolností v červnu 2021 a na startu uvidíme aspoň 150 závodníků.