Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Opět skvělý výsledek volejbalistů na turnaji v Lukavici

_IMG_2899Po dvou letech pauzy zapříčíněné rekonstrukcí sokolovny v Lukavici se opět konal volejbalový turnaj smíšených družstev. Na tom posledním, tedy v roce 2009 jsme zanechali dobrý dojem neuvěřitelným výsledkem, který jsme chtěli aspoň zopakovat.

Fotoalbum z turnaje naleznete zde.

Tak jako pokaždé jsme měli problém s ženským obsazením našeho týmu. Naštěstí se podařilo přesvědčit hned 3 holky, které byly ochotné do toho jít s námi a to ze sousedního Kunvaldu a místní učitelku. Sestava tedy byla následující (samozřejmně začnu posilami něžného pohlaví): Martina Křenová, Iva Stejskalová, Iva Franková, Tonda Mlynář, Standa Divíšek a moje maličkost. Meli jsme tedy i možnosti pro střídání.
Jednotlivé zápasy byly hodně napínavé a ve většině případů měly i téměř stejný scénář. Hned k prvnímu zápasu nám los přidělil posledního vítěze turnaje z roku 2009, tým Pralinky z Ústí nad Orlicí, letos však pod názvem Bobule. Pravidla byla stanovena na 2 sety a při rovnosti vyhraných setů rozhodoval stav uhraných míčů. Boj to byl náramný a musím uznat, že se nám na body podařílo soupeře porazit.
Jak jsem již v úvodu předchozího odstavce naznačil, většina zápasů končila s podobným výsledkem, takže jsme takto porazili i naše dlouhodobé soupeře i z jiných turnajů Lemráky z Mistrovic. Tým Rekreantů jsme jako jediné porazili poměrem 2:0 a s konečným 2. týmem celkového pořdí jsme prohráli 0:2. Tento jediný prohraný zápas nás odsoudil do bojů o 3. místo.
Náš "malý" finálový zýápas jsme nezačali příliš dobře a hned v úvodu setu jsme prohrávali o 10 bodů. Bohužel se tento rozdíl již nepodařilo do konce setu zvrátit a tedy po prvním setu byl stav 1:0. V druhém setu jsme od úvodních míču určovali styl hry my a výbornou hrou jsme si udělali dostatečný bodový odstup od soupeře. Bodový rozdíl jsme neustále navyšovali a tím si tak vytvořili dostatečný bodový náskok, který mám stačil na výhru opět na body.
Chtěl bych tedy touto cestou poděkovat dámským posilám z okolí, bez kterých bychom takto dobrého výsledku těžko dosáhly. Taky bych rád poděkoval Tondovi Mlynářovi, pro kterého, jak sám prohlásil, to byl poslední turnaj a jak se patří odchází z turnajových řad na jednom z historických úspěchu. Ještě jednou všem moc díky a věřím, že to nebyl na dlouho poslední dobrý výsledek na turnaji.