logo sokol

Nejbližší plánované akce

Obhajoba prvenství "O putovní soudek"

IMG_9658Tak jako každým rokem končí naše volejbalová turnajová sezóna smíšených družstev v nedalekém Žamberku, tak začíná sezóna nová i když na jiném "pískovišti". Klášterečtí volejbalisté jeli (26. února) do Sokolovny v Žamberku opět bojovat "O putovní soudek", který minulý rok zavítal do naší vísky a celý rok jsem se tak mohli radovat z jeho přítomnosti tady u nás.

Fotografie z turnaje jsou ke shlédnutí zde.

Tento turnaj není velký co do počtu zúčastněných týmů, ale do kvality týmů. Sice se pětičlenná družstva (hřiště je v žamberecké sokolovně sice rozměrové, ale okolo postranních čar místa pramálo, proto o jednoho hráče míň) sešla v letošním roce pouze čtyři, ale zato vytvořená atmosféra byla více než přátelská, ostatně tak tomu na tomto turnaji je pokaždé.
První zápas náš tým nastoupil proti domácímu týmu, který v minulosti již několikrát svoji domácí trofej vyhrál. Náš tým v prvním zápase podal dobrý výsledek, i když na vítezství to bohužel nestačilo a první duel prohrál rozdílem pouhých pár bodů. V druhém zápase se na opačnou stranu sítě postavil tým, který kolega Bezperád nazývá směskou Letohradu a okolí. První set jsme prohráli opět rozdílem pár bodů. Bohužel v druhé půli druhého setu náš tým herně odešel a set skončil rozdílem třídy. Poslední zápas byl proti týmu složených ze žambereckých žen hrajících krajskou ligu. Bohužel ani tento zápas se nám moc nevyvedl a naši volejbalisté v letošním ročníku získali první místo od konce.
Celkové zhodnocení celého turnaje je asi následující. Klášterecký tým ač na svůj největší věkový průměr tohoto turnaje podal dobrý výkon. Bohužel již delší čas se potýkáme s nedostatkem žen v našich řadách, které jsou na turnajích smíšených družstev podmínkou a vypůjčené ochotné dívky nám mnohdy vzhledem k nesehranosti nepomohou jak bychom si přáli.
Věřme tedy, že na dalších turnajích nebude někdo marodit díky vlastní blbosti (autor článku), odstěhovalci si udělají čas a podaří se nám "ukecat" nějaké holky, které by měly zájem si s námi nejen zahrát tady v Klášterci, ale i chuť vyrazit do bojů na turnajích a přivézt tak lepší výsledky.