Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo sokol

Nejbližší plánované akce

Žádné události

Putovní soudek je konečně v Klášterci

_MG_2400_smallV sobotu 13. března náš volejbalový oddíl poctil svoji dvojnásobnou účastí volejbalový turnaj pořádaný Sokolem Žamberk. Dlouho pro nás nedostižná putovní trofej zamířila konečně i k nám do Klášterce!

Je tomu již více let, co se klášteráci zúčastňují sokolského turnaje v Žamberku a tedy s místními jsme stálicí na startovním poli. Letošní rok tomu nebylo tedy jinak, ale i přesto to bylo jiné. Tento rok nastoupil do bojů o vytoužený putovní soudek 2 volejbalové týmy.

Nominace do výběru pro turnaj byl jako vždy komplikovaný. Nejen díky velké hráčské základně, kterou v tuto chvíli v Klášterci máme, ale hlavně díky absenci ženského pokolení v našich řadách. Pro nezasvěcené doplním, že se zúčastňujeme turnajů smíšených družstev a tedy ženy v tůmu jsou podmínkou. Věčný problém byl tedy vyřešen přespolními kontakty a mohly tedy do bojů nastoupit oba naše týmy ve složeni:

Bisoni Standa, Jarda, David, Michal, Hanka


Klášterec - venkov Honza, Míra, Roman, Pepa, Andrea

Hnedka první zápas, do kterého oba týmy nastoupily, bylo Klášterecke DERBY takže hned první zápas nabídl zajimavé momentky, které jsou k vidění každý patek v podvečer u nás v sokolovně. Tento zápas byl nejspíš klíčový pro naše "venkovany" - nastartoval je k dalším skvělým výsledkům (vyhráli 2:0).

Bisoni ač na uvodní porážku od našich domácích hráčů byli taky rádně nakopnutí k lepším výsledkům. Hned další zápas nastoupili proti druhému domácímu týmu (název toho týmu si zcela nepamatuji, ale bylo to neco latinskoamerického, buď Argentinská nebo Mexická směs - klidně mě pak někdo opravte). V tomto zápase bylo vítězství 2:0 vcelku nutností a to i pro "venkovany". Poslední dva zápasy (bylo celkem 5 týmů) byly ovšem o hodně těžší. Dá se říci, že se bojovalo o každý bod. Bisoni (konečně prozradím, že název Hanka odvodila od výrobce našich dresů) jako svůj třetí zápas nastoupili proti obhájcům loňského prvenství, domácí tým - Jeleni. První set měli Jeleni proti Bisonům převahu. Ve druhém se situace obrátila a po dvou setech byl stav 1:1. Rozhodnutí tedy muselo padnout ve třetím rozhodujícím setu. Začátek setu byl opravdu napínající. Šlo se bod po bodu na obou stranách. Bohužel jsme se pak zasekli a Jeleni nám utekli a náskok, který si získali již jsme nedotáhli. Konečný stav Jeleni - Bisoni 2:1. Stejný zápas, ale Jeleni vs. "venkované" zní z pohledu výsledku celkem nudně, ale opak je pravdou. Sice naši vyhrály v poměru 2:0 na sety, ale boj to byl hodný velkému finále. Dvojitá porázka Jelenů se tedy nekonala jak jsme si před turnajem přáli.

Poslední zápas, který tu zmíním byl proti Letohradu (dle pozdějšího vyjádření při vyhlášení "Na jatkách" to byla taky taková směska hráčů kolem "Leťáku"). Některé hráče jsme již znali z jiných turnajů a předem jsme věděli, že zápas bude opravdu boj o každé místo kam bychom soupeři položili balón. Bitva jak jsem již naznačil a mnozí z vás jistě pochopili byla opět třísetová v podání Bisonů. Výsledek oproti zápasu s Jeleny byl ve prospěch našeho týmu, tedy 2:1. Výsledek "venkovanu" se stejným soupeřem byl opet z pohledu konečného stavu celkem fádní. Díky výsledku 2:0 Klášterec - venkov vyhrál všechny zápasy bez ztáty setu a tím i celý turnaj.

Celkové pořadí celého turnaje bylo celkem zajímavé. Po posledním zápasu bylo jisté pouze první a poslední místo (směska Žamberka). O druhem, třetím a čtvrtém místě se rozhodovalo tedy v bitvě na papíře. Tím nemyslím nějaké hospodské hry, ale přepočítávání celkových uhraných balonů. Z této matematické bitvy, do které už nemohl nikdo zasáhnout vyšel nejlíp tým Jelenů a skončil tedy na druhém místě. Třetí s lepším poměrem uhraných balónů skončil Letohrad a na Bisony tedy zůstalo nepopulární čtvrté místo (stále podezírám Ivu, že to schválně blbě spočítala Smějící se). Putovní pohár v netradiční podobě soudku se pokusíme po vypití někde vystavit a to buď ve vitríně a nebo u Michala v hospodě.

Musím touto cestou poděkovat pořadatelům za opět vynikající organizaci a přátelskou atmosféru na tomto turnaji a těšíme se na další ročník.