logo sokol

Nejbližší plánované akce

21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

Turnaj "pod Žirafou"

diplom002_resize_resizeTak jako každý rok se i letos SOKOL Klášterec se svým volejbalovým týmem zůčastnil vánočního volejbalového turnaje v Žamberku "pod Žirafou" kde jsme opět zanechali jeden dobrý sportovní dojem.

Turnaj se vždy pořádal 27. prosince, což pro nás byl den hned po Štěpánské zábavě (bylo vždy náročné zvládat obojí), ale letos to připadlo na pondělí (turnaj pořádá Olda Kučera administrátor Římskokatolické farnosti - děkanství Žamberk) a tedy měli jsme jeden den na "regeneraci" organismu. V pondělí ráno jsme tedy vyzbrojeni bojovnou náladou a novými dresy vyrazili!

Na tento turnaj se vždy hlásí spousta týmů a tedy i letos nebyl o soupeře nouze, když se jich nahlásilo celých 15. Díky rozlosování byly týmy rozděleni do dvou základních skupin čítající 8 a 7 týmů, kde se hrálo systémem každý s každým. „Šťastná“ ruka Libora Budiny nás při losováni přiřadila do početnější skupiny, kde bylo jistých 7 utkání. Každý tým bojoval o každý balón a tedy i o body, neboť se hrálo na zkrácené sety do 15 bodů a tedy nebyla nouze o vypjaté situace a dlouhé výměny, ale sem tam se našla i nějaká ta komická situace. Jak už to tak u těchto dlouhých turnajů bývá s přibývajícím počtem odehraných zápasů nám ubývali i síly a tak jsme byli rádi, že jsme si těžké soupeře odehráli hned v úvodu turnaje a tím na ně měli více sil. Nakonec jsme se po náročných 7 utkání dostali mezi postupující, kteří mohli dále bojovat o konečné umístění, přičemž se započítával výsledek vzájemných zápasů ze základních kol. Záměrně jsem uvedl mohli, neboť jeden tým hojně využíval při dlouhých přestávkách mezi zápasy blízkost restaurace u Vavřičků a do závěrečných bojů už nenastoupili.

Nebudu se tedy dále dlouze rozepisovat o průběhu turnaje. Díky onomu týmu jsme poté odehráli poslední zápas proti týmu sestaveném převážně z žen žambereckého volejbalového týmu, které jsme celkem hladce porazili a umístili se tak na výborném 6. místě, neboť 5. skončil tým Hylváty, který nás porazil hned v úvodu turnaje za stavu setů 1:1 na body (celkový součet uhraných bodů). V celkovém součtu jsme prohráli čistě 2:0 pouhé 2 zápasy a jeden již zmíněný na body. Jen doplním, že v roce 2008 se Klášterec umístil na místě 7. a o rok dříve na místě 8.

Pár fotek, které zaznamenal Michal Doleček najdete ve Fotogalerii pod částí Volejbal.