Zábavy, plesy

logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Proběhla fotbalově-rocková party

_MG_8137V sobotu 21.7.12 slavili klášterečtí fotbalisté 10 let od založení svého oddílu. Program sportovní, kulturní i občerstvovací byl nezvykle bohatý a protože i počasí jakžtakž vyšlo, odcházeli účastníci z areálu kláštereckého hřiště víc než spokojeni.

Průběh akce byl plný zajímavostí. Pořadatelem fotbalových oslav byli klášterečtí hokejisté.Fotbalový zápas s Kunvaldem měl ne dva, ale tři poločasy. Místo obvyklé kýty nebo prasátka jsme si dopřávali mexické kuchyně plné kukuřice, tortily a fazolí, vše zalévané nejen v Klášterci poprvé čepovaným Bernardem, ale také tequilou a míchanými nápoji karibského střihu. Atmosféru horkého Mexika dotvářeli i kulisy, kostýmy obsluhy a hudební kulisa v Mexickém baru. Však koukněte na fotogalerií.

Před 10 lety vznikl v Klášterci fotbalový oddíl, který v prvých dvou letech využíval pomoci z Kunvalda. Sousedé nám půjčili své hřiště pro první utkání mladších žáků i mužů, protože to naše bylo zničeno povodní v roce 2000. Muži hráli první rok mistrovskou soutěž pod názvem AFK Kunvald B, protože jsme nejenže neměli hřiště, ale ani dost přeregistrovaných hráčů, takže nám občas pomohli klášteráci hrající v té době za AFK Kunvald A. Bylo proto logické, že jsme slavnostnímu utkání pozvali právě hráče z Kunvalda. V půl třetí zahájili fotbalové utkání hráči áčkových mužstev obou klubů. Poločas v letním tempu skončil remizou 1:1 brankami Honzy Bartoše a Ládi Křičinského (také za nás rok hrál). Poté si sudá startovní čísla vzali dres soupeře a diváci se mohli bavit souhrou či spíše nesouhrou hráčů, kteří kdysi nastupovali ve společném družstvu starších žáků, které vybojovalo 2. místo v okresním přeboru. Třetí poločas vzbuzoval největší zájem, nastoupili k němu veteráni. Pravda, kláštereckých bylo pomálu a tak se museli doplnit několika neregistrovanými hráči známými z tradičních mačů svobodní – ženatí. Tento souboj vyhrál Kunvald 2:0, když se projevila větší fotbalovost a zkušenost Kunvalda, zatímco naši starší hráči závodní fotbal nikdy nehráli.

V přestávce předali předseda oddílu Jindra Kalous a jednatel Michal Moravec za asistence starosty obce Zdeňka Bureše malou pozornost lidem, kteří podle názoru výboru oddílu významně přispěli k činnosti oddílu. Oceněni byli:
- Michal Miler za významný podíl na založení a rozjetí oddílu;
- Michal Černoch a Josef Rous, kteří jako trenéři dovedli své svěřence k 2. místu v okresním přeboru starších žáků v roce 2007;
- Tomáš Janeček za vzornou a dlouholetou péči o naše hřiště;
- Cecílie Divíšková, která se od počátku stará o čistotu a stav dresů našich mužů.
Samozřejmě, že ocenění by si zasloužili i další osobnosti, ale za 5 let bude další jubilejní příležitost.

Po fotbale už nastoupila muzika. Nejdříve na podiu přichystaném Michalem Saniterákem a Martinem Sabotou a zvukařem kapely Stresor předvedla své umění místní skupina Sedmikrásky. Mladíci se od minulé Štěpánské posílili o sličnou zpěvačku (překvapivě – z Kunvaldu!) a dle názoru obecenstva se výrazně zlepšili a mají před sebou budoucnost. Dokonce jsem zaslechl, že tady roste druhý STAR.

Hvězdou dne pak měla být a taky byla skupina Tři sestry Banditos. Za přispění obecenstva vytvořila hned od počátku parádní atmosféru umocněnou známými písničkami originálních Tří sester, takže se koncert líbil jak divákům tak členům kapely, kteří si pochvalovali, že zdejší diváci jsou lepší než o pouti v Letohradě. Škoda jen, že jejich vystoupení bylo krátké, příště to prý o to více prodlouží.

Před 21.30 se chopila nástrojů již populární kapela Stresor. Zpočátku se potýkali s nepříjemnými výpadky proudu, ale po nalezení závady se rozjeli a dovádivé publikum vydrželo tancovat až do půl třetí. Zastavilo se jen při ohňostroji k 10letému jubileu, déšť přišedši kolem 1 hodiny nikomu nevadil.

K úspěchu celé akce přispěla i skvělé občerstvení. Pan Lot a Marcela Králíková připravili takové laskominy, že nezbylo nic a oběma kuchařům patří velké uznání. Pořadatelé připravili také dva stánky s pivem, takže žíznivci nepoznali, co je to fronta, a uznání sklidil i bar s nabídkou nejen klasických lihovin, ale také mnoha míchaných nápojů z dílny barmanů pod vedením Terryho Rouse.

Po loňském nultém ročníku letní zábavy, kdy pršelo celý týden a na poslední chvíli přeložení do sokolovny už moc situaci nezachránilo, byl letošní ročník připraven jako bohatý program a odezva návštěvníků 450 návštěvníků může dělat pořadatelům radost. Vlastně mají pořadatelé z hokejového oddílu nyní velkou starost: jak to za rok udělat, aby se to podařilo ještě lépe? Pokud jim chcete poradit nebo navrhnout kapelu na příští léto, napište to v komentáři k tomu článku. Díky.

Pár fotek z této vydařené akce najdete v galerii.